در تعطیلات نوروزی که فرصت برای دید و بازدید فراوان است، با دست پخت فوق العاده تان از مهمانان پذیرایی کنید.

اگر میخواهید از مهمانانتان که روی کاناپه چوبی منزل نشسته اند و منتظر غذای خوشمزه تان هستند، یک پذیرایی مفصل کنید، بهتر است آنها راه به صرف سوفله شکلات با گاناش مهمان کنید.

قبل از پرداختن به طرز تهیه ی این خوراکی خوشمزه، شما را با گاناش آشنا میکنیم. گاناش درواقع مخلوطی برابر از خامه و شکلات است که به منظور پر کردن مغز میانی بیسکوئیت و یا درست کردن ترافل از آن استفاده میشود.

سوفله شکلات و گاناش

سوفله شکلات و گاناش

طرز تهیه سوفله شکلات و گاناش

اما مواد لازم:

روغن به میزان لازم
شکلات نیمه تلخ خرد شده 110 گرم
خامه فرم گرفته نصف پیمانه
سفیده تخم مرغ 4 عدد
شکر 2 قاشق غذاخوری

دستور تهیه:

در ابتدا فر را تا دمای 400 درجه ی فارنهایت گرم کنید. ظرف های سفالی خود را با روغن چرب کنید و در کف آنها مقداری شکر بپاشید.

سپس این ظرف ها را در سینی مخصوص فر بچینید. در کاسه ای کوچک، شکلات و خامه را با یکدیگر مخلوط کنید و به مدت یک دقیقه و نیم درون ماکرو فر با قدرت 100 درصد قرار داده و اجازه دهید تا مخلوط شما نرم و یکدست شود. آنها را هم بزنید و مخلوط را به دو نیم تقسیم کنید. روی کاسه ها را بپوشانید و کنار بگذارید تا خنک شوند.

کاسه ی متوسطی آماده کنید و سفیده تخم مرغ را با یک همزن برقی با سرعت متوسط به هم بزنید تا پف کند.

کم کم و به تدریج دو قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه کنید و به صورت دابره ای آنها را با یکدیگر بزنید تا حسابی پف کند. حال مخلوط شکلات را به سفیده اضافه کنید.

این مایع آماده شده را درون ظروف سفالی خود که از قبل آماده کرده اید بریزید. برای مدت 12 الی 15 دقیقه آنها را در فر قرار داده تا پخته شوند. وسط سوفله را به اندازه دو قاشق چایخوری خالی کنید و بقیه مخلوط شکلات باقی مانده را درون آن بریزید. خوراکی خوشمزه ی شما آماده است و پیشنهاد میشود بلافاصله سرو شود.