تغذیه ی کودکان یکی از چالش برانگیزترین بخش های آشپزی ست. ممکن است آشپزی شما خیلی خوب باشد و غذاهای بسیار خوشمزه ای درست کنید، اما باز هم با غذا دادن به کودکتان دچار مشکل باشید. از این رو در این مطلب به آموزش آشپزی یک غذای جذاب برای کودکان پرداخته ایم که می تواند اشتهای کودکتان را برانگیخته و وی را سر ذوق آورد.

مواد لازم برای تهیه ی سوگی

5 عدد تخم مرغ
1 پیمانه آرد
1 پیمانه شیر
1 قاشق غذاخوری خامه
2 قاشق غذاخوری روغن
1 قاشق چایخوری زعفران حل شده
پنیر پیتزا به میزان کافی
جعفری خرد شده 300 گرم
زرشک دو قاشق غذاخوری
آویشن به میزان کافی
سس گوشتی 300 گرم

طرز تهیه سوگی:

اول سس گوشتی سوگی را آماده می کنیم. این سس چیزی شبیه به مایع ماکارونی می باشد که از مخلوط گوشت چرخ کرده، قارچ و فلفل دلمه ای و کمی رب حاصل می شود.
موادی را که ذکر کردیم، برای چند دقیقه با همزن می زنیم. و سپس این مخلوط را که به شکل خمیری درآمده برای یک ساعت دریخچال می گذاریم. سپس از یخچال آن را بیرون آورده و با مفتول فلزی می زنیم تا یکدست و مسطح شود.
در یک ماهیتابه کمی روغن ریخته و از مایه خمیر خود در آن می ریزیم و آن را صاف می کنیم. سپس مثل کوکو دو طرف آن را در روغن سرخ می کنیم.

آموزش آشپزی / سوگی

آموزش آشپزی / سوگی

بعد در سینی فر کاغذ روغنی قرار می دهیم و سپس یک ورق از این کرپ آماده شده را روی آن می گذاریم و مقداری از سس گوشتی و آویشن و پنیر روی آن ریخته و باز یک لایه ی دیگر کرپ روی مواد می گذاریم و کمی فشار می دهیم تا کامل جفت شود.

سوگی

سوگی

در مرحله ی بعد مقداری جعفری و زرشک و پنیر روی کرپ ریخته و باز یک لایه ی دیگر کرپ می گذاریم. یعنی از سه لایه کرپ استفاده کرده ایم.

سوگی

سوگی

فر را در دمای 180 درجه ی سانتی گراد گرم کرده و سوگی مان را برای مدت 20 دقیقه در فر قرار می دهیم.
بعد از گذشت 20 دقیقه سوگی خوشمزه آماده ی نوش جان کردن است.