همیشه متفاوت بودن برای جذب مشتری کار آسانی نیست و یا هر تفاوتی مزیت محسوب نمیشود . امروز به معرفی یک رستوران در کانادا خواهیم پرداخت که برای جذب مشتری و درآمد زایی، دست به کاری زده است که به نظر کمی چندش آور میرسد. پیشنهاد میکنیم اگر تور کانادا را خریداری کردید و به ونکوور رفتید، دور این رستوران را خط بکشید.
در این رستوران غذا خوردن روی بدن برهنه دختران یک امر طبیعی و عادی است . این رستوران به منوی غذایی خود عنوانی را به نام سوشی برهنه اضافه کرده است تا مشتری بیشتری به خود جلب کند و درآمد خود را بالا ببرید .
سوشییکی از غذاهای سنی ژاپن است که به وسیله ی برنج پخته، طعم سرکه، خوراکی‌های دریایی خام، سبزیجات و تخم مرغ تهیه میشود و غذایی است که سرد خورده میشود . نامگذاری فوق به این علت است که رستوران یادشده در اقدامی خلاف شؤونات اخلاقی و فرهنگی، از دختران برهنه برای سرو این غذای سنتی ژاپنی استفاده می‌کند.
اما صاحب این رستوران شعاری دارد ، بخورید اما به بدن دختران دست نزنید . این اقدام وحشتنا و سو استفاده ی جنسی از دختران بخت برگشته که برای دریت حقوقی ناچیز ساعت ها بی حرکت نقش سینی را بازی میکنند، برای اینک است که صاحب رستوران به درآمد دلخواه خود برسد .
به‌نوشته لس‌انجلس‌تایمز (LosAngelesTimes)، یک سازمان حمایت از حقوق زنان و دختران در امریکا با انتقاد از «سوشی برهنه» اعلام کرده است که این نوع پذیرایی در یک مکان عمومی، بهره‌برداری جنسی از زنان را نه تنها مجاز، بلکه امری قابل ستایش جلوه می‌دهد.
اما این درحالیست که این صاحبان خود خود و فرصت طلب کانادایی این نوع سرو غذا و غذا خوردن را به رسومات سامورایی نسبت داده اند و آن را هیچ گونه اقدامی از بهره کشی جنسی دختران نمیدانند . آن‌ها می‌گویند مشتریان ما اجازه دست زدن به مدل‌‌ها را ندارند و فقط می‌توانند با استفاده از چوب غذاخوری ژاپنی، سوشی‌ها را از روی بدن مدل‌ها بردارند.
به گفته ی آنان حتی مشتریان اجازه ندارند با مدل هایی که نقش سیی را بازی میکنند حرف بزنند، آنها تنها میتوانند غذای خود را برداشته و میل کنند .
درست است که این رستوران اقدامی متفاوت انجام میدهد، اما از لحاظ فرهنگی و همچنین بهداشتی، این کار ناپسند است.