کروکت فرانسوی از غذاهای خیابانی ست که در تور فرانسه نوروز 97 توصیه می کنیم حتما امتحانش کرده و حتما به این غذای خوشمزه ی پاریسی علاقه مند خواهید شد.

کروکت فرانسوی غذایی ست که طی چند سال گذشته در ایران و میان ایرانی ها نیز رواج پیدا کرده و روش ساده ی طبخ آن سبب شده که به فهرست غذایی آشپزخانه های ایرانی نیز راه یابد.

اگر تا به حال این غذای خوشمزه ی اروپایی را درست نکرده و به یادگیری آموزش آشپزی آن علاقه مند هستید، با ویکی فودز همراه شده و روش طبخ این غذای را بیاموزید.

کروکت فرانسوی

کروکت فرانسوی

مواد اولیه برای تهیه ی کروکت فرانسوی

یک لیوان آرد سوخاری
دو عدد تخم مرغ
سه قاشق غذاخوری جعفری خرد شده
دو عدد هویج متوسط
750 گرم سینه ی مرغ
پنیر پیتزا یک پیمانه
نمک و فلفل به میزان کافی

روش تهیه ی کروکت فرانسوی

ابتدا مرغ را به خوبی شسته و آن را به تکه های کوچک خرد می کنیم. در مرحله ی بعد استخوان های مرغ را کاملا از آن جدا کرده و تکه های گوشت را چرخ می کنیم.

نمک و فلفل را به گوشت مرغ چرخ شده اضافه کرده و ورز می دهیم تا حالت چسپندگی پیدا کند. هویچ را پوست کنده و از طول به 4 قسمت مساوی تقسیم می کنیم سپس آن را آب پز می کنیم تا نرم شود.

از مایه مرغ کمی برداشته دستمان را با آب کمی مرطوب می کنیم و در کف دست آن را پهن می کنیم.

یک برش هویچ، جعفری خرد شده و کمی پنیر پیتزا رنده شده می ریزیم و سپس به آن شکل گرد یا به صورت سوسیس کوکتل می دهیم، کروکت را ابتدا در آرد سوخاری سپس در تخم مرغ زده شده می زنیم مجددا در آرد سوخاری می زنیم سپس در روغن داغ سرخ می کنیم.