یکی از غذاهایی که متخصصان تغذیه برای افطار در ماه رمضان پیشنهاد می کنند شیربرنج است. این غذا حاوی ویتامین های ضروری رای بدن میباشد.

ماه رمضان بیش از هر زمان دیگری لازم است تا به تغذیه اهمیت دهیم. در صورتی که برخی از ویتامین های لازم و ضروری به بدن نرسند امکان دارد مشکلاتی به وجود آید خصوصا برای نوجوانان که در سن رشد هستند!

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف برخی از غذاها را برای افطار نوجوانان مناسب دانست تا در فرایند رشدشان دچار مشکل نشوند.

شیربرنج یکی از غذاهایی است که این محقق برای افطار مناسب دانسته. شیر برنج حاوی انواع ویتامین های A ، C ، D ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶، B۱۲، پروتئین، کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن، سدیم، پتاسیم، کربوهیدرات و قند لاکتوز است.

این غذا طبع سردی دارد بنابراین هنگام مصرف باید با کمی مربای گل سرخ، شیره انگور، خرما یا عسل میل شود؛ هر چند مواد استفاده شده هم طبع شیر برنج را معتدل می کنند.

او شیربزنج را غذایی مناسب برای افراد در حال رشد دانست و گفت شیر برنج نقش موثری در تقویت بنیه جسمی، ذهنی و بهبود کیفیت خواب افراد دارد.

شیر برنج غذایی عالی برای افطار

شیر برنج غذایی عالی برای افطار

شیربرنج به علت داشتن پروتئین بالا موجب رشد بافت ها و ترمیم آنها می شود؛ کلسیم و فسفر ۲ ماده معدنی مهم در شیر هستند، کلسیم به علت وجود قند لاکتوز جذب بالایی دارد که در سلامت دندان ها، تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان موثر است؛ فسفر موجود در شیر هم در رشد سلول های مغزی نقش موثری دارد.

شیر برنج حاوی کربوهیدرات است بنابراین انرژی زیادی در بدن تولید می کند؛ این غذا به علت داشتن کلسیم، ویتامین A و گروه ویتامین های B از نرم و نازک شدن مو ها جلوگیری و به رشد و درخشان شدن آنها کمک شایانی می کند.

شیر برنج یکی از بهترین غذا ها برای دوران بارداری و شیر دهی است؛ زنان در دوران بارداری به ویژه در ماه دوم و سوم به کالری، پروتئین، کلسیم و انواع ویتامین های بیشتری نیاز دارند؛ نوزادان هم پس از شش ماهگی می توانند از این غذا به مقدار کم استفاده کنند.