وعده ی صبحانه یکی از اصلی ترین وعده های غذایی است که توصیه میشود به شکل کامل میل شود . اما اگر میخواهید صبحانه ها را علاوه بر کامل بودن، همانند رستورانها آماده کنید، ویکی فودز را دنبال کنید تا طریقه ی آماده سازی یک صبحانه ی رستورانی بسیار خوب را به شما آموزش دهد، پس با ما همراه شوید .

صبحانه لاکچری در هتل

صبحانه لاکچری در هتل

آیا تا به حال برای صرف صبحانه به رستوران رفته اید؟

اگر در شهر خودتان نه، اما حتما اگر با خرید تورهای خارجی، سفر کرده باشید، برای صرف صبحانه روی صندلی هتل نشسته اید و صبحانه ای بسیار مجلل میل کرده اید.

اینطور نیست؟

در هتلها و رستورانها، معمولا صبحانه به شکل سلف سرویس است و بسیار مفصل. بعضا روی میز سلف، غذاهایی میبینید که به نظرتان بسیار عجیب می آید.

اما کاری ندارد، شما هم می توانید در منزل، به راحتی صبحانه ی شکلیل به سبک حرفه ای ها درست کنید.

با ما همراه شوید.

دستور تهیه دو صبحانه شکلیل

تخم مرغ
این تخم مرغ همانند تخم مرغ های ساده ای که همیشه درست میکردید، نیست. این تخم مرغ پخته شده در سس گوجه است. برای آماده کردن این تخم مرغ، فر را در دمای 175 قرار داده تا گرم شود ، سپس يك پيمانه سس گوجه‌فرنگی را داخل چهار عدد کاسه یک نفره مناسب فر تقسیم كنيد. سپس سعی کنید تا تخم مرغ ها را طوری درون کاسه ها بشکنید که زرده آنها درسته بماند . سپس روی هر کدام از آنها یک از آنها یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بریزید و کمی نمک، فلفل سیاه و قرمز بپاشید. سپس کاسه ها را برای مدت 8 دقیقه در داخل فر داغ بگذارید تا سفیده سفت و زرده ها نرم بمانند . به سراغ برش های نان بروید، آنها را در داخل فر قرار داده تا دو طرف آنها برشته شود. سپس 1حبه سیر را بر سر یک چنگال بزنید و آن را روی سطح نان‌ها بماليد،بعد از آن کمی روغن زیتون روی سطح نان بمالید و آنها را به همراه تخم مرغ های درست شدتان سرو کنید.

صبحانه ی بعدی که با تخم مرغ تهیه میشود، نان تخم مرغی است. برای تهیه ی این صبحانه، 5 عدد نان تست برداشته و از میان آنها یک دایره جدا کنید. تابه ای آورده و آن را روی حرارت قرار دهید، کف آن را با مقداری کره چرب کنید و نان ها را در تابه بگذارید. سپس سه عدد تخم مرغ را با مقدار دلخواه از نمک و فلفل به هم بزنید و آنها را درون دایره های وسط نانتان بریزید تا پر شود. وقتی تخم‌مرغ در اثر حرارت خودش را كاملا گرفت، آن را برگردانید تا طرف دیگر نان هم طلایی شود. سپس قسمت دايره اي را كه از نان جدا كرده ايد كنار تست ها بگذاريد.

گوجه فرنگی و تن ماهی
این صبحانه نیز از غذاهای خوشمزه ای است که به عنوان وعده ی صبحانه میتواند استفاده شود . برای درست کردن گوجه فرنگی و تن ماهی، در ابتدا یک عدد پیاز بزرگ آورده، آن را رنده کنید. سپس یک قوطی تن ماهی را بدون روغن ریز ریز خرد کنید. یک عدد سیر نیز بکوبید و این سه ماده را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس یک قاشق سوپخوری جعفری خورد شده را به همراه نمک و ادویه را به آنها اضافه کنید.
سپس تعدادی گوجه فرنگی درشت را آورده و داخل آنها را خالی کنید. از موادی که تهیه کرده اید داخل گوجه فرنگی های خالی شده بریزد و روی هر یک از آنها یک عدد تخم مرغ بشکنید.
کف سینی فر خورد را با یک قاشق غذاخوری کره چرب کنید و این گوجه ها را برای مدت 10 دقیقه در فر با دمای 160 درجه سانتی گراد قرار داده تا سطح تخم مرغ ها سفت شود. حال میتوانید این غذای خوشمزه را با نان سرو کنید.
به همین سادگی شما میتوانید از مواد غذایی ساده ای که همیشه استفاده میکنید، یک صبحانه ی رستورانی برای اهل خانه درست کنید و انرژی روزانه ی آنها را با این غذاهای کامل تامین کنید.