نوروز از راه رسیده است و خانه های بسیاری از افراد مملو از مهمانانی می شود که برای دید و بازدید و عرض تبریک نوروزی می آیند. برخی از خانه ها نیز با جان و دل از مهمانان خود با شام و نهار پذیرایی مفصلی می کنند. دور از انتظار نیست که یکی از همین غذاهای خوشمزه ای که سر میز آورده می شود، ماهی است.
ماهی غذای بسیار مقوی است که اگر خوب طبخ نشود هیچکس نمیتواند حتی به آن لب بزند. حتما می دانید که این غذای به طرق مختلف نیز تهیه می شود اما امروز قصد داریم تا شما را با طرز تهیه ی این ماهی به روش هندی آشنا کنیم.

 

ماهی هندی

مواد لازم  :

فیله ماهی (ماهی بدون استخوان مثل شیر)4 تکه

گرام ماسالا 2 قاشق چایخوری

پودر گشنیز 1 قاشق چایخوری

فلفل قرمز1  قاشق چایخوری
زردچوبه 1 قاشق چایخوری
پودر زیره1 قاشق چایخوری
نمک 1قاشق چایخوری
آبلیمو به میزان لازم
روغن زیتون به میزان لازم

طرز تهیه:

در ابتدا میبایست ماهی ها را خوب بشویید و خشک کنید. سپس ظرفی آورده و کمی روغن زیتون درون آن ریخته و کمی چرب کنید. سپس ماهی ها را درون آن قرار داده و کمی آبلیمو و تمامی ادویه هارا روی ماهی ها ریخته و با دستتان روی سطح ماهی ها پخش کنید.
حال فیله های ماهی را از سمت شک در ظرف بگذارید به گونه ای که پوست ماهی ها به سمت بالا باشد. سپس روی ظرف را سلفن کشیده و برای مدت 30 الی 40 دقیقه در یخچال قرار دهید تا مواد به خورد ماهی رود.
سپس ماهیتابه را روی شعله گاز قرار داده و کمی روغن درون آن بریزید. صبر کنید تا روغن داغ شود. حال ماهی را از سمت پوست درون روغن داغ شده بگذارید و برای مدت 6 دقیقه سرخ کنید. سپس ماهی ها را برگردانید و شعله را کم کنید و 2 الی 3 دقیقه طرف دیگر ماهی را سرخ کنید.
ماهی شما به همین آسانی آماده میشود، آن را با برنج سرو کنید و از طعم فوق العاده ی آن لذت ببرید.