چینی ها همواره در کافه داری و طراحی داخلی کافی شاپ مانند هر رشته دیگری خلاقیت داشته اند و بسیاری از رستوران ها یا کافی شاپ های سایر نقاط جهان نیز از گروه های طراحی چینی کمک می گیرند تا دکوراسیونی نوین و مشتری پسند داشته باشند.

شرکت طراحی دونکی با تغییر طراحی کافی شاپ سون (Seven)، فضایی جدید و مدرن را در شهر چانگژوی چین ساخت، که کارکرد های متنوعی چون کافه، نانوایی و غذا فروشی را دارا می باشد.

طراحی کافه به شکل L

شکل کلی فضای داخلی کافی شاپ، حرف L را به مشتری نمایش می دهد. بخش سرو نوشیدنی که قسمت اصلی کافه سون است در یک گوشه، و بخش نانوایی در نقطه مقابل آن واقع شده است. رنگ سفیدی که در سقف بالای کانتر اصلی حضور دارند، تضاد جالبی را با دیوار ها و سقف تمام مشکی بخش سرو نان های فانتزی به وجود می آورد. ارتفاع این سقف ها نیز با یکدیگر متفاوت بوده، تا بتواند تا حدودی تفاوت کاربرد این دو بخش را به مخاطب متذکر شود.

دکوراسیون کافی شاپ سون در چین

دکوراسیون کافی شاپ سون در چین

کانتر جذاب و خاص در کافه سون

در ساخت کانتر اصلی و بخش هایی از دیوار ها، از استیل ضد خش مات استفاده شده است. میله های فلزی باریک تری نیز از زمین به درون قاب های استیل کانتر نفوذ نموده اند، تا حس معلق بودن کافه را به افراد بازدید کننده منتقل کنند. این کانتر با وجود این که از دید دیگران سبک به نظر می رسد، اما از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

لوله هایی که به دستگاه های قهوه ساز این کافه متصل هستند، در طراحی داخلی به گونه ای جاسازی شدند که مشخص نباشند. بعضی ها توسط ورقه های استیل آینه ای، و دیگر لوله ها هم در حفره داخلی کانتر قرار گرفته اند. همه این جزئیات و ریزه کاری ها فضایی ساده و زیبا را پدید آورده است، که برای مشتریان دلچسب و برای قهوه ساز ها یا همان باریستا ها کاربردی باشند.

دکوراسیون کافی شاپ سون در چین

دکوراسیون کافی شاپ سون در چین

نمای ساختمان کافی شاپ

طراحی داخلی کافه سون در نمای ساختمان خود، از پنجره های متعدد و ورقه های استیل ضد خش به کار برده است. پنجره های این کافی شاپ قابلیت باز شدن به سمت بیرون را داشته، و وقتی باز شوند محلی برای نشستن عابر پیاده به وجود می آورند. تجربه شیرین معاشرت با دوستان و خانواده، با رعایت اصول طراحی داخلی کافه در این فضا محقق گشته است.