معمولا رستوران ها با میز و صندلی معنا میابند و این لوازم از کاربردی ترین ابزار طراحی دکوراسیون و همچنین ارتباط مستقیمی با میزان رضایت مشتری دارند. خرید صندلی چوبی یکی از گزینه های اصلی برای این کار می باشد اما کاناپه های رستورانی هم به خوبی مورد توجه قرار گرفته اند.

در یکی از رستوران های ایرانی خلاقیت خاصی به کار رفته تا میز و صندلی رستوران بدون پایه طراحی شوند. این رستوران که آتور نام دارد به خاطر همین دکوراسیون جذابش مورد توجه قرار گرفته است.

آتور یک رستوران کوچک 50 متری است که در سال 1389 افتتاح شد. از زمان شروع روند طراحی آن، طراحان پروژه با نیاز ها و درخواست های متعدد کارفرمایان مواجه بوده اند. یکی از این درخواست ها، ساده و راحت بودن تمیز کردن زیر میزها بود. بنابراین طراحان تصمیم گرفتند تا صندلی و میزها را طوری طراحی کنند که هیچ پایه ای نداشته باشند و نظافت و تمیزی آنها آسان و سریع صورت پذیرد.

فضای داخلی رستوران آتور، توسط گروه معماری اکسپوز (Expose) طراحی شده است و در “چهارمین جایزه معماری داخلی ایران” توانسته عنوان برگزیده را در بخش رستوران ها بدست آورد.

چوب عنصر اصلی در طراحی داخلی این فضا بوده که در دیوارها، صندلی ها و جداسازی فضای رستوران به کار رفته است. این ایده حس وحدت و هماهنگی را در فضا تقویت کرده است.

رستوران آتور

میز و صندلی بدون پایه در رستوران آتور

مکعب های چوبی مدولار در این رستوران، رنگی روشن دارند که با ترکیب رنگ قرمز میزها جلوه ای زیبا به فضای رستوران داده اند. این مکعب ها با تکیه و اتصال به دیوار مجاور خود دیگر نیازمند پایه هایی برای قرارگیری بر روی زمین نیستند.

نحوه قرار گیری و همنشینی مکعب های چوبی بر روی دیوارها فضاهایی طاقچه مانند را فراهم کرده تا بتوان از آنها برای به نمایش گذاشتن وسایل تزئینی و … استفاده کرد.