میگویند بعد از صرف یک غذای خوشمزه، یک دسر خوشمزه تر نیز طلب می شود. دسر ها که معمولا ظاهر بسیار زیبایی نیز دارند، در انواع مختلفی آماده و سرو می شود. امروز قصد داریم طریقه ی تهیه ی تیرامیسو با کیک موزی را به شما آموزش دهیم تا بعد از سرو، کدبانو بودن خود را به نمایش بگذارید.

 

تیرامیسو برای دسر

 

 

تیرامیسو

تیرامیسو

 

برای تهیه ی این دسر برای 8 نفر به مواد زیر احتیاج دارید:

کیک موزی

۴ عدد موز رسیده
۲۰۰ گرم (۱ پیمانه) شکر
۲ عدد تخم مرغ
۱۱۵ گرم (نصف پیمانه) کره آب شده
۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل
۲۰۰ گرم (۱٫۵ پیمانه) آرد
۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
نصف قاشق چایخوری نمک
۱۰۰ گرم (۱ پیمانه) گردوی خرد شده

و اما مواد لازم برای مواد تیرامیسو

۷۰۰ میلی لیتر (۳ پیمانه) خامه فرم گرفته
۱۵۰ گرم (سه چهارم پیمانه) شکر
۲ عدد موز تازه حلقه ای برش داده شده
۲ قاشق چایخوری پودر اسپرسو فوری
۴ قاشق غذاخوری آب

برای تزئین کردن آن نیز ۳۰ گرم (یک چهارم پیمانه) پودر کاکائو نیاز است.

حال میباست به سراغ آموزش برویم:

در ابتدا لازم است تا فر را در دمای 180 درجه ی سانتی گراد قرار داده تا حین آماده کردن مواد، فر حسابی داغ شود. حال به وسیله ی چنگال 4 عدد موز را حسابی له کنید و آن را در ظرفی کنار بگذارید.
کاسه ای بزرگ آورده، کره، تخم مرغ ها، موز له شده و عصاره وانیل را درون آ ریخته و خوب با یکدیگر مخلوط کنید. آرد، جوش شیرین و نمک را درون مواد الک کرده و هم بزنید. گردوها را بیفزایید و مخلوط کنید. قالب های نان خود را آورده و درون آنها را به وسیله ی لایه ورقه روغنی بپوشانید. حال مواد کیک را درون آن بریزید. آن را به مدت ۶۰ دقیقه بپزید تا سطح کیک طلایی شود. سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود.
اکنون نوبت آن است که شگر را با خامه ی قنای مخلوط کنید و حسابی به هم بزنید تا پف کند. کیک موزی آماده شده را آورده و به کل ورقه های باریک برش دهید. کف قالب را یک لایه کیک بچینید. پودر فوری اسپرسو را در آب حل کنید و با استفاده از قلم مو روی سطح کیک ها بمالید. حال یک سوم خامه را روی کیک ها بمالید و سطح آن را به وسیله ی کاردک یا هر چه که می توانید صاف کنید. یک لایه موز بچینید و یک لایه خامه بریزید. روی آن ها یک لایه کیک موزی قرار دهید، اسپرسو بمالید و در آخر، خامه شیرین شده را بیفزایید. اما آخرین مرحله متعلق بهپودر کاکائو است که میبایست روی تمام سطح تیرامیسو بپاشید.
حال این دسر خوشمزه ی شما آماده است. میتوانید با سرو آن درون ظرف های زیبا از اهل خانه پذیرایی کنید.
برای آموزش تصویری این دسر میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

       http://rooziato.com/139550340/%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d8%aa%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b3%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%db%8c%da%a9-%d9%85%d9%88%d8%b2%db%8c/