یکی از غذاهایی که طرفداران بسیار زیادی دارد و اتفاقا در انواع و طعم های مختلفی تهیه می شود، دلمه است. به همین منظور ما طرز تهیه ی این غذای پر طرفدار را در یک نوع جدید و خوشمزه، یعنی دلمه هویج را به شما آموزش می دهیم. با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

طرز تهیه دلمه هویج

طرز تهیه دلمه هویج

آموزش آشپزی : دلمه هویج

برای آنکه این غذای خوشمز را درست کنید، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای دلمه هویج :

هویج درشت 7 الی 8 عدد
آب به مقدار لازم
روغن زیتون 3 قاشق سوپخوری
گوشت چرخ کرده 500 گرم
پیاز خرد شده یک عدد
دانه کاج 2 قاشق سوپخوری
رب گوجه فرنگی 2 قاشق سوپخوری
فلفل قرمز پودر شده به مقدار لازم
برگ جعفری ریز خرد شده 60 گرم
نمک به مقدار لازم
فلفل سیاه پودر شده به مقدار لازم

طرز تهیه:

در ابتدا هویج ها را پوست بکنید و آن ها را به اندازه و در ابعاد 80 الی 10 سانتی متری برش بزنید. سپس آن ها را در مقداری آب بریزید و بعد درون آن ها را خالی کنید.
بعد مقداری روغن زیتون درون تابه بریزید و هویج ها را تفت دهید. باقی روغن زیتون را درون ظرفی مناسب ریخته و روی حرارت قار دهید تا گرم شود. سپس گوشت چرخ کرده را درون روغن ریخته و تفت دهید.
بعد پیاز خرد شده را به ظرف بیفزایید و کمی تفت دهید تا طلایی شود. بعد دانه کاج را به مخلوط بیفزایید و باز کمی تفت دهید. بعد از آن که یکی دو دقیقه از تفت مواد با هم گذشت، رب گوجه فرنگی، فلفل قرمز و فلفل سیاه را به آن بیفزایید.
سپس برگ جعفری را ریز خرد کنید و در آخر به ظرف اضافه کنید. حال به کمک مخلوط گوشتی که تهیه کرده اید، داخل هویج ها را پر کنید. هویج ها را به شکل عمودی درون قابلمه قرار دهید و دو پیمانه آب داغ به ظرف اضافه کنید. سپس قابلمه را روی حرارت قرار داده و بپزید تا نرم شود. بعد دلمه هویج را سرو کنید و نوش جان کنید.