چنانچه با خرید تور دبی برای یکبار هم که شده عازم این شهر شده باشید، حتما از یک پیش غذای عربی و البته معروف آن به نام حمص امتحان کرده اید. اگر هم که به دلیل کمبود وقت و هزینه ی نه چندان ارزان سفر به دبی، به آن سفر نکرده اید، با درست کردن این پیش غذا، یک سفره ی رنگین با چاشنی عربی برای خود و خانواده بچینید.
ماده اصلی این غذا نخود است و در ادامه دستور پخت دو طعم گوناگون آن را آموزش می دهیم:

حمص کلاسیک

مواد لازم

۴۰۰ گرم نخود پخته شده
۲ حبه سیر
¼ پیمانه سس تاهینی
۲ قاشق غذاخوری اب لیموترش
۱ قاشق چایخوری زیره
½ قاشق چایخوری پرک فلفل قرمز
½ قاشق چایخوری نمک
½ قاشق چایخوری فلفل سیاه
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۲ تا ۴ قاشق غذاخوری آب
جعفری خرد شده

طرز تهیه
در ابتدا، سیر، نخود، تاهینی، سس لیموترش و ادویه ها را درون غذاساز بریزید و خوب هم بزنید تا نرم شوند. در این حین، کم کم روغن زیتون و آب را نیز به آن بیفزایید تا خوب با یکدیگر مخلوط شوند و به شکل خامه ای نرم در آید. روی آن را با پرک فلفل قرمز و جعفری خرد شده تزئین کنید. دست آخر آن را با روغن زیتون تزئین و سرو کنید.

حمص فلفل قرمز کبابی

مواد لازم

۲ عدد فلفل دلمه ای قرمز
۴۰۰ گرم نخود پخته شده
۱ حبه سیر
۳ قاشق غذاخوری سس تاهینی
۲ قاشق غذاخوری آب لیموترش
۱ قاشق چایخوری پاپریکای دودی
½ قاشق چایخوری پرک فلفل سیاه
½ قاشق چایخوری نمک
½ قاشق چایخوری فلفل سیاه
۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

طرز تهیه
فر را در دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود. فلفل دلمه ها را خوب تمیز کنید و به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. آنها را درون سینی فر بچینید و در فر قرار دهید تا نرم و برشته شوند. پس از سرد شدن، پوست فلفل ها را بگیرید و درون غذاساز بریزید.
سپس سیر، نخود، تاهینی، سس لیموترش و ادویه ها را نیز به آن ها اضافه کنید. هم بزنید تا نرم شوند. در حین مخلوط شدن مواد، آرام آرام روغن زیتون و آب را اضافه کنید و هم بزنید تا خامه ای نرم به دست آید. روی آن را با فلفل دلمه ای و جعفری خرد شده تزئین کنید. در آخر با روغن زیتون تزئین و سرو کنید.