فلافل بیشتر به عنوان غذایی خیابانی شناخته می شود که اغذیه های خیابانی و ساندویچی ها آنرا سرو می کنند. و نیاز به تجهیزات رستورانی خاصی ندارد و در منزل هم میشود این غذای ساده اما خوشمزه را تهیه کرد.

ریشه این غذا لبنانی است و در نوع لبنانی آن از فلفل تند در ساختش استفاده می کنند به همین دلیل فلافل نام دارد.

برای تهیه فلافل در منزل می توانید به روش زیر عمل کنید.

ــ ابتدا در یک کاسه بزرگ نخود های چرخ شده بریزید و بعد به آن تخم مرغ، ادویه جات و پیاز رنده شده اضافه کنید.

ــ پیاز را ریز رنده کنید و به دلخواه لبه آن فلفل اضافه کنید. اگرچه اصل این غذا خیلی تند است اما شما مطابق خواسته خود تندی را می توانید تنظیم کنید.

ــ روغن را در تابه بریزید و بگذارید تا داغ شود. در صورت امکان از روغن سرخ کردنی استفاده کنید.

ــ سپس مقداری از مایه فلافل را بردارید و در قالب مخصوص بریزید و در روغن داغ بیندازید تا سرخ شود.

ــ پس از سرخ شدن نیز فلافل ها را در سبدهای فلزی قرار دهید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود. به این ترتیب می توانید فلافل های آماده شده را با برش های نان و ترشی سرو کنید.

فلافل

فلافل

فلافل از جمله غذاهای نانی است که اصلیت آن به لبنان برمی گردد البته چند نوع وجود دارد که اصلی ترین آن نوعی است که با نخود تهیه می شود اما فلافل ماش، عدس، بادمجان، سیب زمینی و نخود نیز وجود دارد اما برای خوش طعم تر شدن این غذا باید به نکته هایی دقت کرد:

ــ برای آنکه نفاخی نخود گرفته شود، بهتر است که آن را چند روز قبل خیس کنید و هر بار آب آن را دور بریزید. حتی می توانید آن را چند بار بجوشانید و آبش را خالی کنید و سپس نخودها را چرخ کنید. به این ترتیب کمتر باعث نفخ می شوند.

ــ بهترین ادویه برای تهیه این غذا، زیره است البته فرقی نمی کند که شما زیره سیاه اضافه می کنید یا سبز. افزودن زیره به این غذا به هضم بهتر آن کمک خواهد کرد. در ضمن، می توانید به مایه فلافل کمی هم نعناع خشک اضافه کنید به این ترتیب غذایتان عطر بهتری پیدا خواهد کرد.

هنگام چرخ کردن نخودها دقت کنید که آن ها را زیاد چرخ نکنید تا له نشوند زیرا در این صورت مایه فلافلها وا می رود. البته بهتر است خیلی هم نخودها درشت نباشند که زیر دندان احساس شوند بهتر است اندازه نخودهای چرخ شده کمی از دانه های شکر درشت تر باشد.