حتما هنگامی که به شیرینی فروشی ها رفته اید، در ویترین مغازه ماکارون های فوق العاده و البته رنگارنگی را میبینید که شاید هوس کنید خودتان در منزل یکی از آنها را درست کنید.

 

ماکارون

ماکارون

مواد لازم (۱۰ نفر)

۳ عدد سفیده تخم مرغ
¼ پیمانه شکر
۱¼ پیمانه پودر قند
¾ پیمانه آرد بادام سفید
¼ پیمانه کوکی شکلاتی خرد شده
۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائوی تلخ
نصف قاشق چایخوری رنگ غذای سیاه
۲ پیمانه پودر قند
۱ پیمانه کره نرم شده
۱ قاشق چایخوری وانیل
۲ قاشق غذاخوری شیر
نصف پیمانه خامه ی درون کوکی ها

طرز تهیه
در ابتدا فررا در دمای 140 درجه ی سانتی گراد قرار دهید و روشن کنید تا گرم شود. سپس کاسه ای متوسط آورده  و سفیده های تخم مرغ را درون آن ریخته، هم بزنید تا کاملا پف کند.
سپس کم کم شکر ار به آن بیفزایید و هم بزنید. بعد پودر قند، خرده های کوکی شکلاتی، آرد بادام و پودر کاکائو را با یکدیگر مخلوط کنید.
حال مخلوط بالا را به سفیدهتخم مرغ بیفزایید و آرام آرام هم بزنید، به گونه ای که پف تخم مرغ ها نخوابد. بعد از آنکه که موادتان یکدست شد، رنگ غذا را به آن بیفزایید و هم بزنید. مخلوط را درون کیسه قنادی یا زیپ بگ بریزید.
سینس فرتان را آورده و یک لایه روغنی روی آن قرار دهدی. سپس دایره های یک سانتی متری را از مواد برداشته و با فاصله درون سین بریزید.
این سینی را برای مدت 30 دقیقه در دمای اتاق گذاشته تا سطح رویی ماکارون سفت شود. در این فاصله مواد میانی آن را تهیه کنید.
برای تهیه ی مواد میانی ، کره، پودر قند، خامه میانی کوکی، وانیل و شیر را در یک کاسه با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند. آن را درون زیپ بگ بریزید و کنار بگذارید.
حال ماکارون ها را برای مدت 15 الی 18 دققه در فر بگذارید تا کاملا چخته شوند. بعد از پخت، برای مدت 10 دقیقه به آنها استراحت دهید. سپس روی هر ماکارون یک لایه خامه بریزید و دوباره یک لایه ماکارون دیگر قرار دهید.
این ماکارون ها را در یخچال نگهداری کنید. نوش جان!