تخم شربتی، از دانه های بسیار مفید و پر خاصیت است که علاوه بر طعم خوبی که به نوشیدنی ها می دهد، بسیار مغذی است. تا به حال عادت داشته ایم، از تخم شربتی در نوشیدنی ها استفاده کنیم و برای کسانی که روی صندلی اوپن خانمان نشسته اند، یک نوشیدنی خوش عطر سرو کنیم، اما ما امروز در این مطلب قصد داریم شما را با طرز تهیه ی نانی آشنا کنیم که درون آن تخم شربتی وجود دارد.
عجیب است، اما با این دانه های مغذی میتوانید یک نان مقوی و خوشمزه بپزید. با ما همراه باشید.

طرز تهیه نان تخم شربتی

برای آنکه این نان را برای 6 الی 8 نفر تهیه کنید، به مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای پخت نان تخم شربتی :

آرد یک کیلوگرم
تخم شربتی 200 گرم
مغز تخم کدو 150 گرم
مغز دانه آفتابگردان 150 گرم
نمک 20 گرم
خمیرمایه خشک 20 گرم
آب 600 میلی لیتر

 

مواد لازم رویه نان تخم شربتی :

دانه کنجد به مقدار لازم
مغز تخم کدو به مقدار لازم

طرز تهیه نان تخم شربتی

طرز تهیه نان تخم شربتی

طرز تهیه:

در ابتدا، خمیر مایه را برای مدت 10 الی 15 دقیقه درون آب داغ به اندازه ی 50 میلی لیتر قرار دهید تا پف کند.
سپس ظرفی مناسب آورده و آرد را درون آن بریزید. بعد خمیرمایه، نمک و آب باقیمانده را به آرد اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. این مخلوط را حسابی ورز دهید تا زمانی که به دست نچسبد.
بعد روی خمیر، پارچه ای نمدار قرار دهید و برای مدت یک ساعت در محلی گرم قرار دهید تا ورآید. سپس تخم شربتی، مغز تخم کدو و مغز دانه آفتابگردان را به آن بیفزایید و آرام آرام ورز دهید.
حال باید خمیر را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. قالب های نان را با کاغذ روغنی بپوشانید و هر یک از قطعات خمیر را درون قالب بگذارید و آن ها را برای مدت 2 ساعت در محلی گرم قرار دهید تا پف کند و ور آید.
بعد روی آن ها کنجد و مغز تخم آفتاب گردان بپاشید و برای مدت 30 الی 35 دقیقه درون فری که از قبل با حرارت 180 درجه ی سانتی گراد، گرم کرده اید، قرار دهید تا نان شما پخته شود.