ادویه ها برای سلامتی بسیار مفیدند، اینکه در رژیم غذایی خود مصرف ادویه ها را بگنجانید، می توانید سلامتی خود را تضمین کنید.
پیشنهاد ما این است برای آن که یک عصرانه ی خوشمزه درست کنید که یک وعده ی غذایی کامل است و مقوی. نان زعفرانی زنجبیلی یک نان خوشمزه است و می تواند حتی به عنوان یک وعده ی سالم برای کودکان در مدرسه باشد.

طرز تهیه نان زنجبیلی و زعفرانی

طرز تهیه نان زنجبیلی و زعفرانی

نان زنجبیلی و زعفرانی

برای آنکه این نان خوشمزه را درست کنید، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

مواد لازم:

تخم مرغ ۱ عدد
آرد ۲و نیم پیمانه تاجایی که خمیر لطیفی به دست بیاد واسه من بیشتر برد
شیر ولرم ۱ پ سرخالی
مایه خمیر نصف قاشق غذاخوری
آب ولرم نصف پیمانه
شکر یک دوم پیمانه
زعفران دم کرده ۲ قاشق غذاخوری
زنجبیل نصف قاشق چایخوری
نمک ۱ پنس
بکینگ پودر یک چهارم قاشچایخوری
روغن مایع نصف پیمانه
مقداری کره

طرز تهیه نان زعفرانی و  زنجبیلی

ابتدا ظرفی آورده و خمیر مایع را به همراه یک قاشق شکر به آب ولرم بیفزایید و در آن را بگذارید. سپس ده دقیقه صبر کنید تا عمل آید. سپس ظرف گودی بیاورید و تمامی مواد را به غیر از آرد و روغن را با هم مخلوط کنید.
بعد خمیر مایع را بیفزایید و آرد را کم کم اضافه کنید تا خمیر نرمی به دست آید. اگر خمیر کمی چسبناک بود، کمی روغن به آن بیفزایید تا این حالت درست شود.
خمیر را خوب ورز دهید تا روغن به خورد خمیر برود. خمیر را چند بار محکم به سطح بزنید و بعد خمیر را برای مدت 1 ساعت کنار بگذارید تا استراحت کند.
سینی فر و دستتان را چرب کنید. بعد به هر اندازه که مایلید از خمیر بردارید و روی سطح پهن کنید و به شکل هایی که دوست دارید فرم دهید.
روی نان را با زغفران، کره ، یک زرده تخم مرغ، دارچین، پودر هل و عسل رومال کنید. سپس روی ان کمی کنجد سفید مغز آفتاب گردان بریزید.
سینی را درون فر با درجه 180 درجه سانتی گراد برای مدت 20 دقیقه قرار دهید تا آماده شود. بعد از گذشت این مدت زمان، سینی را از فر بیرون آورده و عسل را با مقداری آب رقیق کنید و روی نان ها بمالید.
برای آن که نان زنجبیلی خوشمزه ی شما نرم و پوک شود، درون فر، یک ظرف آب قرار دهید.