نان سوخاری یکی از خوشمزه ترین نان هایی است که می توانید در خانه درست کنید و میل کنید. این نان حتی برای کسانی که معده درد دارند هم بسیار مناسب است. حال اگر می خواهید خودتان این نان را در منزل درست کنید و از خوردن نان های حاضر و آماده خسته شدید، می توانید با دنبال کردن دستور تهیه ی زیر، میز غذاخوری خانه را با این نان خوشمزه رونق دهید.

طرز تهیه نان سوخاری

طرز تهیه نان سوخاری

مواد لازم برای تهیه نان سوخاری خانگی :
شکر 280 گرم
تخم مرغ 7 تا 8 عدد
روغن مایع 200 گرم
خامه صبحانه 90 گرم
آب گرم 100 گرم
نمک یک قاشق چایخوری
آبلیموی تازه دو قاشق غذاخوری
آرد حدود یک کیلو و 300 گرم
خمیرمایه فوری 80 گرم

طرز تهیه نان سوخاری خانگی :
برای آنکه این نان را درست کنید، باید در ابتدا مخمر نان سوخاری خانگی را با آب ولرم درون کاسه تمیزی بریزید و چند قاشق شکر به آن بیفزایید.
سپس مخمر را روی آن بپاشید و صبر کنید تا پف کند. بعد چند قاشق آرد به آن بیفزایید و کنار بگذارید. سپس تخم مرغ، شکر، آب، نمک، آبلیمو، روغن مایع و خامه را درون ظرف بریزید و هم بزند تا شکر حل شود.
آرد را آرام آرام به آن اضافه کنید و بعد مایه خمیری که پف کرده را هم به آن بیفزایید و هم بزنید. بعد خمیر کمی چسبناک می شود، پس باید 2 ساعت آن را در جای گرم قرار دهید. روی خمیر را با یک پلاستیک بپوشانید و بعد از استراحت حجم خمیر ها یک و نیم برابر می شود.
خمیر را تقسیم کنید و درون قالب مستطیلی بریزید. فر را در دمای 200 درجه قرار دهید و روشن کنید. روی نان را با زرده و پودر قند آغشته کنید. تا زمانی که روی آن قهوه ای رنگ شود، در فر بگذارید.
بعد که نان خارج شد، بعد از آن که خنک شد، آن ها را برش بزنید و در فر قرار دهید تا طلایی شود. نان شما آماده است.