یکی از غذاهای هندی بسیار لذیذ که خوشمزه است و با گوشت درست می شود، پلو بریانی هندی با مرغ است. امروز در این بخش از آموزش آشپزی می خواهیم به سبک رستوران های هندی، غذایی هندی را به شما آموزش دهیم که می تواند فوق العاده باشد.

پلو بریانی هندی با مرغ

پلو بریانی هندی با مرغ

پلو بریانی هندی با مرغ

برای درست کردن پلو بریانی هندی با مرغ از ادویه های مختلف و سبزیجات معطر تهیه می شود و طعمی فوق العاده ایجاد می کنند. نعنا، گشنیز تازه و ادویه های مختلف باعث پر عطر و بو شدن پلو بریانی هندی با مرغ می شود.

برای درست کردن این غذا به مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای پلو بریانی هندی با مرغ

مرغ نیم کیلو
برنج ۳پیمانه
ماست ۲ فنجان
پیاز بزرگ ۱عدد
رب گوجه ۱قاشق غذاخوری
ادویه ها : زنجبیل، پودر سیر، دارچین، زیره سیاه، جوز هندی، هل سبز پودر شده، از هر کدام ۱/۲ قاشق چایخوری
زردچوبه، نمک و فلفل به میزان لازم
روغن و زعفران دم کرده به میزان لازم

طرز تهیه

اول از همه پیاز را خرد کنید و در ماهیتابه تفت دهید. بعد رب را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید. سپس مرغ را به تکیه های کوچکی تقسیم کنید و به آن اضافه کنید و به همراه پیاز و رب خوب تفت دهید.
بعد ادویه ها را به تابه اضافه کنید. کمی که مواد با هم تفت خورد، ماست را آرام آرام به مخلوط اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا نبرد. بعد از آن که مواد در قابلمه یکدست شدند، در قابلمه را بگذارید تا سس مرغ با حرارت ملایم آرام آماده می شود.
جداگانه برنج را آبکش کنید و کمی زنده بردارید و لایه لیه از مواد برنجی و سس درون قابلمه بریزید. در آخر هم زعفران را دم کنید و کمی صبر کنید تا برنج دم بکشد. پلو بریانی هندی با مرغ شما آماده است.