یکی از غذاهای خانگی خوشمزه که همه می توانند درست کنند، پیراشکی است. حال که هوا رو به گرما می رود و فصل پیک نیک رفتن آغاز می شود، بد نباشد که شما را با طرز تهیه ی یک نوع پیراشکی آشنا کنیم. با ما همراه شوید.

طرز تهیه پیراشکی شوید

طرز تهیه پیراشکی شوید

پیراشکی شوید

برای درست کردن این پیراشکی به مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای پیراشکی شویدی :

آرد الک شده 4.5 پیمانه
تخم مرغ 2 عدد
شیر ولرم 1 پیمانه
پودر خمیر ترش 1 قاشق چایخوری
شکر 1 قاشق چایخوری
نمک 2 قاشق چایخوری
روغن مایع یک دوم پیمانه + به میزان لازم
شوید خشک شده 3 قاشق سوپخوری
کنجد به میزان لازم
پیاز نگینی خردشده 1 عدد
فیله مرغ خردشده 5 عدد
پنیر موتزارلا ورقه ای 100 گرم
قارچ خردشده 250 گرم
سس قرمز 2 قاشق سوپخوری
فلفل دلمه ای قرمز خلالی خردشده یک دوم عدد
فلفل 1قاشق چایخوری
زردچوبه یک دوم قاشق چایخوری
پودر سیر 1 قاشق چایخوری
پودر کاری 1 قاشق چایخوری

 

طرز تهیه:

در ابتدا یک عدد تخم مرغ را درون کاسه ای بریزید و با استفاده از چنگال آن را بزنید تا زرده و سفیده با هم مخلوط شوند. سپس شیر ولر را به آن افزوده و به کمک همزن دستی مخلوط کنید.
سپس پودر خمیر ترش را به همراه یک دوم پیمانه آب ولرم و شکر درون کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید و برای مدت 10 دقیقه در محیط گرم بگذارید تا استراحت کند. سپس مخلوط شیر را به آن افزوده و با همزن دستی مخلوط کنید.

سپس آرد و 1 قاشق چایخوری نمک را با هم مخلوط کرده، نیمی از آن را به تدریج به مخلوط شیر اضافه کنید. بعد یک دوم پیمانه روغن مایع را بریزید. بعد دوباره بقیه مخلوط آرد را به تدریج افزوده و ورز دهید تا مواد جمع شده و به صورت خمیری درآید که حالت چسبندگی نداشته باشد.
اکنون شوید را به مخلوط اضافه کنید برای مدت 10 دقیقه ورز دهید. سپس خمیر را جمع کنید و درون ظرف پلاستیکی دردار پرب شده با 1 قاشق سوپخوری روغن مایع قرار داده و به مدت 45 دقیقه استراحت دهید.
اکنون باید به سراغ تهیه ی مواد درونی پیراشکی بروید. برای این کار در ابتدا مقداری روغن درون تابه ای ریخته و آن را گرم کنید. سپس پیاز را به آن افزوده و تفت دهید. بعد فیلمه مرغ، باقی نمکف زردچوبه، پودر سیر، پودر کاری و قارچ را به آن اضافه کنید و تفت دهید. بعد از روی حرارت بردارید تا خنک شود.

با استفاده از وردنه ای خمیر را روی سطح صافی به قطره 0.5 سانتی متر باز کنید و با کاتر (یا لیوان) برش بزنید، بعد به وسیله قاشقی مقداری از مواد درونی آماده شده را روی آن بگذارید. سپس روی آن مقداری سس قرمز، یک تکه فلفل دلمه ای و یک ورقه پنیر موتزارلا قرار دهید. بعد دو طرف خمیر را به هم رسانده، با دست مرطوب دو طرف را به هم بچسبانید و با استفاده از چنگالی سر آن شیار ایجاد کنید. این کار را با تمام مواد انجام دهدی.
برش های خمیر را با فاصله داخل سینی فر که از قبل با مقداری روغن مایع چرب و کاغذ روغنی انداخته شده، قرار دهید. بعد با استفاده از قلم مویی 1 عدد تخم مرغ (زده شده) روی آن مالیده و کنجد بپاشید.
حال این سینی را در طبقه وسط فر که از قبل روی دمای 170 درجه سانتی گراد قرار داده اید، گذاشته و برای مدت 25 دقیقه صبر کنید تا بپزد. پیراشکی خوشمزه ی شما آماده ی سرو است.

برگرفته از بیتوته