غذایی که در این مطلب قصد آموزش آن را داریم، یک نوع ماکارونی است که از ترکیب اسفناج با پنیر آماده می شود و بسیار آسان تهیه می شود. با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید تا طریقه ی درست کردن این ماکارونی را یاد بگیرید.

طرز تهیه ماکارونی با اسفناج و پنیر

مواد لازم برای چیز کیک ماکارونی اسفناج و پنیر :

ماکارونی زانویی ۱ بسته
اسفناج پخته و یخ زده ۱ بسته
سس ماکارونی ۱ بسته
پنیر ریکوتا ۱ پیمانه
پنیر خامه ای ۱۱۰ گرم
پنیر موزارلا رنده شده ½ پیمانه
تخم مرغ ۶ عدد
سیر ۳ حبه
نمک ۱ و ¼ قاشق چایخوری
فلفل ¼ قاشق چایخوری
پنیر پامزان رنده شده ۱ پیمانه به اضافه ۲ قاشق غذاخوری
گوشت چرخ کرده گرد شده ۱۶ عدد

طرز تهیه:

قبل از شروع به کار، فر را در دمای 325 درجه فارنهایت قرار داده تا گرم شود. سپس داخل قالب کمربندی را چرب کنید و زیر و اطراف آن را با فویل بپوشانید.
بعد ماکارونی را همانند دستور پخت که روی بسته نوشته شده است، بپزید.
در ظرف دیگری اسفناج، پنیر ریکوتا، پنیر خامه ای، پنیر موزارلا، ۱ عدد تخم مرغ، ۱ حبه سیر، ۱ قاشق چای خوری نمک و فلفل را با هم ترکیب کنید.
ظرفی دیگر اورده را جداگانه ماکارونی،۱ و ½ پیمانه سس ماکارونی، ½ پیمانه پنیر پارمزان، ۲ حبه سیر و ¾ قاشق چای خوری نمک را با هم ترکیب کنید. سپس ۵ عدد تخم مرغ را به آن اضافه کرده و هم بزنید.
یک سوم ماکارونی را درون قالب بریزیدو سپس مواد اسنفناج را به اندازه 2 سانتیمتر از لبه ها خالی بماند، روی ماکارونی بریزی و در نهایت، باقی مانده ی ماکارونی را روی اسفناج بریزید. یعنی یک لایه ماکارونی، بعد اسفناج بعد دوباره ماکارونی!
قالب را برای 1 ساعت و 5 دقیقه درون فر با دمای 165 دجه فارنهایت قرار دهید و سپس از فر بیرون بیاورید با چاقو لبه ها را از قالب جدا کنید و از قالب در بیاورید. در آخر با گوشت ها و مقداری سس روی آن را تزئین کنید.