کتلت یکی از غذاهای همه پسند است و البته با مواد اولیه مختلفی نیز تهیه می شود. از طرفی هم، میگو غذایی خوشمزه است که بسیاری از افراد به دلیل ترس از بوی بدش، سمت آن نمی روند. اما جالب است بدانید با همین میگو می توانید کتلتی خوشمزه درست کنید که بوی بدی نمی دهد و اتفاقا بسیار خوش طعم است.
با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید تا طرز تهیه ی این کتلت را یاد بگیرید.

طرز تهیه کتلت میگو

طرز تهیه کتلت میگو

برای درست کردن این کتلت، به مواد زیر نیاز دارید:

مواد اولیه:
میگو خام ۴۰۰ گرم
سیب زمینی ۳ عدد
تخم مرغ ۲ الی ۳ عدد
پیاز ۱ عدد
آرد گندم به مقدار لازم
آرد سوخاری به مقدار لازم
پودر دارچین در صورت تمایل
نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه:
برای آماده کردن این کتلت، در ابتدا باید سیب زمینی ها را بپزید. در این میان برای آنکه بوی بد میگو از بین برود، قابلمه ای آب آورده و مقدار نمک درون آن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. هنگامی که به جوش آمد، میگوها را به آن اضافه کنید و برای مدت 5 دقیقه با آب بجوشانید. سپس میگوها را آبکشی کنید.
اکنون این میگوهای نیم پز شده را درون غذاساز بریزید و با چند پالس، میگوها را ریز ریز کنید. بهتر است میگوها را آرام آرام و در چند مرحله درون غذاساز بریزید تا به خوبی پودر شوند.
سپس پیاز را با رنده ی ریزی رنده کنید و آب آن را بگیرید. اکنون سیب زمینی های پخته شده را رنده کنید و میگو، نمک، فلفل و زردچوبه و پیاز را به آن اضافه کنید. تخم مرغ ها را نیز دانه دانه بشکنید و به مخلوط اضافه کنید. در صورت تمایل می توانید کی دارچین نیز به آن اضافه کنید. در آخر با قاشق خوب هم بزنید و در صورت لزوم کمی آرد گندم و آرد سوخاری به آن اضافه کنید تا منسجم شود.
اکنون مایه کتلت را خوب ورز دهید تا مایه ای یکنواخت به دست آید. وقتی مایه سرد شد، از آن به شکل گلوله بردارید و درست کنید و آن را به آرد سوخاری آغشته کنید.
درون تابه ای روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود. بعد حرارت را ملایم کرده و کتلت ها را درون آن بگذارید. صبر کنید تا تمام متلت طلایی شود و در حرارت ملایم بپزد و سرخ شد. بعد آن را روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود. کتلت میگو شما آماده ی سرو است. نوش جان!