خوراکی های شیرینی معمولا بسیار پر طرفدار هستند، مخصوصا اگر این خوراکی ها کاپ کیک های فوق العاده و خوشگلی باشند که به شکل های مختلف و جذابی تهیه می شوند.
در ادامه ی مطلب به آموزش کاپ کیک های نارگیلی خواهیم پرداخت که به شکل خرگوش تهیه می شوند. با ما همراه شوید.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک های خرگوشی

۱ پیمانه آرد کامل
۱ ¾ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
¼ قاشق چایخوری نمک
¼پیمانه کره بدون نمک
نصف پیمانه شکر قهوه ای
نصف قاشق چایخوری عصاره وانیل
۱ عدد تخم مرغ بزرگ
نصف پیمانه شیر نارگیل

برای خامه

۱ پیمانه کره بدون نمک
۱ قاشق چایخوری عصاره وانیل
۲ ½ پیمانه شکر قنادی
پودر نارگیل
مارشمالوی درشت
شکر صورتی

طرز تهیه

در ابتدا کاسه ای آورده، ، آرد، بیکینگ پودر و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید. کاسه ای دیگر تهیه کنید و کره را هم زنید و شکر قوه ای را به آن بیفزایید. این مخلوط را با هم زن برقی مخلوط کنید تا حالت پفکی پیدا کند.
سپس مخلوط آرد را به ظرف کره بیفزایید و شیر نارگیل را به آن اضافه کنید.
مواد را داخل کاپ کیک بریزید و آنها را برای مدت 15 الی 17 دقیقه در فر با دمای 180 درجه ی سانتی گراد قرار دهید تا پخته شود. بعد از پخت آنها را کنار گذاشته تا خنک شود.
تا آماده شدن کاپ کیک ها به سراغ خامه رفته و آن را آماده کنید. برای این کار لازم است هم زن برقی را آورده و کره را آنقدر هم زنید تا کاملا بی رنگ شود و پف کند.
سپس عصاره وانیل را نیز بیفزایید و هم بزنید.
شکر قنادی را به تدریج (هر بار یک پیمانه) بیفزایید و به مدت ۳ تا ۵ دقیقه آن ها را با همزن برقی هم بزنید. خامه ی شما آماده است.
بعد از خنک شدن کاپ کیک ها، یک لایه خامه برداشته و روی آنها بمالید. سپس آنها را در پودر نارگیل بغلتانید تا تمام سطح خامه را بپوشاند.
مارشمالوها را از وسط دو نیم کرده و سپس درون شکر صورتی بزنید.    برای ثابت کردن مارشمالوها که نقش گوش های خرگوش را دارند، از باقی مانده خامه استفاده کنید. به این صورت که زیر مارشمالو را کمی خامه مالیده و سپس آن را روی کیک بگذارید.
در ادامه ی مطلب توجه شما را به ویدئوی آموزشی از این کاپ کیک ها جلب می کنیم: