اگر بخواهید یک غذای سبک برای پیک نیک های خود درست کنید و یا اینکه در سفر های خود یک میان وعده داشته باشید، میتوانید یک بورک خوشمزه درست کنید.

اگر با خرید تور ترکیه به این کشور سفر کرده باشید، حتما میدانید بورک یکی از غذاهای محبوب ترکیه است.

این بورک با طعم جعفری خواهد بود و بسیار لذیذ است. در ادامه با ما همراه شوید.

بورک جعفری

بورک جعفری

بورک با طعم جعفری

 

مواد لازم برای تهیه ی بورک جعفری :

 

300 گرم تخم مرغ رنده شده
200 گرم جعفری
100 گرم پیازچه
25 گرم كره
به تعداد لازم خمیر یوفکا
به مقدار لازم نمك و فلفل سیاه
روغن برای سرخ کردن

 

طرز تهیه:

 

در ابتدا باید جعفری ها راخوب بشویید و در سبدی ریخته تا آب آن خوب کشیده شود و خشک شود. سپس آنها را ریز خرد کنید. سپس پیازچه ها را هم پاک کنید و آنها را بشویید و مانند جعفری ها ریز خرد کنید. حالا در یک ظرف مناسب تخم مرغ،پیازچه خرد شده ، كره و جعفری خرد شده را بریزید و بعد از ریختن نمك و فلفل با هم خوب مخلوط کنید.

حال میبایست خمیر یوفکا را آورده، آنها را به شکل مثلث های بزرگ برش دهید و آنها را روی یک سطح مناسب قرار دهید. حال به وسیله ی دستتان سطح خمیر را کمی خیس کنید. تقریبا در انتهای قسمت مثلثی خمیر ها به صورت افقی به اندازه 1 ق س از مخلوط تخم مرغ،پیازچه و جعفری بریزید. حالا گوشه های خمیر را روی مواد بگذارید، سپس لبه پایینی خمیر را روی مواد بگذارید و آنها را لوله کنید. هر تعداد که می شود بورک ها را به همین شکل آماده کنید.

تابه ای آورده و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس درون آن روغن ریخته به اندازه ای که هنگامی که بورک ها را درون روغن می اندازید، به طور کامل در آن سرخ شود. وقتی روغن کاملا داغ شد، بورک ها را داخل آن قرار دهید و تمامی سطح آنها را سرخ کنید. سعی کنید تمامی سطح بورک ها خوب سرخ شود.دقت کنید که مرتب آنها را جابه جا کنید تا نسوزند.

پس از آنکه تمامی بورک ها در روغن سرخ شدند ، آنها را از تابه بیرون آورده و آنها را روی سطحی قرار داده( مانند آبکش) تا تمامروغن اضافی آن کشیده شود. حال میتوانید این بورک های خوشمزه را درون ظرفی چیده و به عنوان میان وعده که خانواده ی خسته تان روی صندلی جکدار آشپزخانه نشسته اند، آورده و سرو کنید.