یکی از غذا های سنتی و بسیار خوشمزه در کشورمان، تاس کباب است که مواد اصلی آن را سیب زمینی، گوشت، پیاز و گوجه فرنگی تشکیل می دهد. تاس کباب به روش های مختلفی پخته می شود. این نوع غذا را هم می توانید با گوشت خورش تهیه کنیم هم گوشت چرخ کرده. در صورتی که به هر دلیلی نباید گوشت قرمز بخورید، می توانید گوشت مرغ را جایگزین گوشت قرمز کنید. با مقدار موادی که در این مطلب ذکر می کنیم، تنها می توانید برای ۲ نفر تاس کباب درست کنید. برای دریافت طرز تهیه ی تاس کباب این مطلب را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

تاس کباب

تاس کباب

مواد لازم تاس کباب

گوشت خورش یا چرخ کرده: ۲۰۰ گرم
سیب زمینی: ۲ عدد
پیاز: ۲ عدد
گوجه فرنگی: ۲ عدد
هویج: ۱ عدد
رب گوجه فرنگی: یک قاشق غذا خوری
فلفل سیاه: به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم

دستور پخت

پیاز ها را به صورت خلالی خرد کنید و با مقداری روغن در ماهی تابه تفت دهید. بعد از آن که پیاز نرم شد گوشت چرخ کرده را به ماهی تابه اضافه نمایید و به تفت دادن ادامه دهید. این عمل را تا زمانی ادامه دهید که رنگ گوشت چرخ کرده تغییر کند و سرخ شود.
همان طور که گفته شد می توانید از گوشت خورش به جای گوشت چرخ کرده استفاده کنید. برای این منظور گوشت ها را همچون گوشت خورش تکه تکه کنید و به تابه اضافه نمایید. پس از آن که رنگ گوشت تغییر کرد، ۲ لیوان آب را به تابه خود بیفزایید.
حرارت را زیاد کنید تا آب سریع تر بجوشد. در این زمان رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه نمایید و به خوبی با گوشت و پیاز تفت دهید. حال باید سیب زمینی ها را به صورت حلقه ای برش دهید و روی گوشت ها بچینید. نمک و فلفل را روی سیب زمینی ها بریزید. گوجه فرنگی و هویج را حلقه حلقه کنید و ری سیب زمینی ها بچینید. حال حرارت زیر تابه را کم کنید و ر تابه را بذارید تا غذای شما به آرامی بپزد و حاضر شود. اگر می خواهید تاس کباب شما بدون آب باشد آنقدر صبر کنید تا تامی آب غذا تبخیر شود. برخی از افراد هم هستند که تاس کباب را آبدار می خورند. برای تهیه ی تاس کباب آبدار باید تابه را زمانی که نصف استکان آب در آن باقی مانده است از روی حرارت بردارید. حال می توانید تاس کباب خوشمزه خود را در ظرف مورد نظر بریزید و همراه با برنج و یا نان میل نمایید.