غذاهای شمالی به دلیل داشتن عطر و طعم های بسیار خوبی که دارند، شهرت زیادی دارند. معمولا بسیاری از کسانی که به خطه ی شمالی کشور سفر می کنند از منوی غذاهای شمالی یکی را انتخاب خواهند کرد. در میان غذاهای گیلانی واویشکا غذای بسیار معروفی است. در این مطلب ویکی فودز قصد دارد تا طرز تهیه ی این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

واویشکا را اینگونه درست کنید

مواد لازم:

جگر گوسفندی ۱/۲ عدد
زردچوبه به میزان لازم
پیاز ۱ عدد
روغن به میزان لازم
جگر سفید گوسفند ۱/۲ عدد
دل گوسفند ۱/۲ عدد
گوجه فرنگی ۱ عدد
رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری
آب به میزان لازم
نمک به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه واویشکا:
در ابتدا ماهیتابه ای آورده ، درون آن کمی روغن بریزید. پیاز ها را خرد کرده و درون ماهیتابه ریخته و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید و کمی تفت دهید. سپس به آن کمی زردچوبه نیز اضافه کنید.
بعد از آن دل و جگر گوسفند را اضافه کنید و مواد را کمی دیگر تفت دهید تا تمام آب آن بخار شود. سپس رب را به این مخلوط اضافه کنید و به مدت چند دقیقه با سایر مواد تفت دهید.
حالا نوبت گوجه فرنگی است. آنها را به همراه کمی نمک و فلفل سیاه به مخلوط اضافه کنید. زعفران را نیز دم کرده را اضافه کنید. مواد راهم بزنید.
حالا میبایست روی این مواد به مقدار لازم آب بریزید و اجازه دهید تا بجوشد. سپس حرارت را کم کنیدف در ظرف را گذاشته و صبر کنید تا مواد حسابی نرم شده و پخته شوند.
واویشکای شما آماده است و میتوانید با سرو آن بر روی میز غذاخوری شیشه ای منزل خود با به همراه برنج ، از اهل منزل با یک غذای شمالی پذیرایی کنید.