کوفته از آن دسته غذاهایی است که همه آن را در رسته ی غذاهای سخت برای درست کردن می دانند زیرا زمان بر است.خوب درآوردن کوفته بسیار مهم است و بانوان به این نکته که کوفته از هم نپاشد و شکل اولیه ی خود را از دست ندهد اهمیت بسیاری می دهند. با دنبال کردن این دستور یاد می گیرید چگونه یک کوفته ی خوشمزه به شکل هرمی درست کرده و بعد در کنار همسر و خانواده تان در حالیکه روی صندلی غذاخوری نشسته اید نوش جان کنید.

کوفته هرمی

کوفته هرمی

برای تهیه ی این غذا به نیم کیلو گوشت چرخ کرده، نصف دسته جعفری ساطوری شده، 6 عدد سیب زمینی،1 عدد پیاز، 3 عدد تخم مرغ،مقداری نمک،زردچوبه،فلفل و جوز هندی نیاز دارید.
ابتدا سیب زمینی ها را پخته و بعد در مخلوط کن می ریزیم تا به حالت پوره در بیاید. پیاز را خرد کرده و گوشت را به آن اضافه میکنیم و در روغن قرار داده و تفت می دهیم و ادویه ها را به آن اضافه می کنیم. بعد از اینکه مواد در داخل روغن به حد کافی تفت داده شد، پورهایی که قبلا آماده کرده بودیم را آورده و داخلشان را گود می کنیم و سپس مواد را در آنها می ریزیم. بعد تخم مرغ هایی را که قبلا آبپز کرده بودیم را تکه تکه کرده و هرتکه را درون یک پوره قرار می دهیم. بعد کوفته ها را به شکل هرمی در می آوریم. یکی از تخم مرغ های باقی مانده را در ظرفی می شکنیم، کوفته را درون آن می غلتانیم تا به آن آغشته شود و سپس در پودر سوخاری قرار می دهیم. در آخر هم هرم ها را در روغن داغ می کنیم بعد از نیم ساعت آماده ی خوردن بر روی صندلی غذاخوری است.