هنگامی که با دوستان و آشنایان خود تصمیم میگیرید که برای صرف نهار به یک رستوران مراجعه کنید، کدام سبک رستوران می پسندید؟ فست فود، رستوران سنتی،  کبابی ها، جگرکی ها؟ اگر انتخاب شما یک فست فود باشد، کدام غذا را انتخاب می کنید؟
البته پاسخ این سوال بسیار سلیقه ایست، اما در میان افرادی که علاقه ی زیادی به مرغ دارند، مرغ سوخاری حتما یکی از انتخاب های پر طرفدار خواهد بود.
حال اگر فرصت مراجعه به رستوران را ندارید و یا اینکه از بهداشت در تهیه ی غذای رستوران ها خیلی مطمئن نیستید، میتوانید این غذای خوشمزه را خودتان درست کنید. ویکی فودز اینجاست تا به شما کمک کند.

مرغ سوخاری با پوشش کورن فلکس

مرغ سوخاری با پوشش کورن فلکس

مرغ سوخاری با پوشش کورن فلکس

اگر از طرفداران این غذای خوشمزه باشید، حتما می دانید که مرغ سوخاری در انواع مختلفی تهیه می شود که آموزش امروز به مرغ سوخاری با پوشش کرن فلکس اختصاص یافته است.

برای تهیه ی این غذا، به مواد زیر نیاز دارید:

سس خردل تند 2 تا 3 ق غ
تخم مرغ 1 عدد
سیر یک حبه
پودر دارچین 1 ق چ
سینه مرغ 2 عدد
کرن فلکس حدود دو مشت
نمک به میزان لازم
پودر پاپریکا 2 ق چ

حال آستین ها را بالا زده و شروع کنید:

در ابتدا، سینه مرغ را بین دو عدد پلاستیک قرار دهید و به کمک وردنه به آنها ضرب بزنید. این کار برای آن ایت که مرغ ها پهن و نازک شوند.
حال ظرفی آورده و سس خردل و دارچین و نمک و سیر رنده شده را به همراه یک عدد تخم مرغ درون ظرف ریخته و آنها را مخلوط کنید. سپس مرغ ها را به این مخلوط آغشته کنید.
به سراغ کرن فلکس ها رفته و آنها را کمی با دستان خود خرد کنید تا آنجا که به ته های کوچکی تبدیل شوند اما توجه داشته باشی که کرن فلکس ها تبدیل به پودر نشوند. حالا پودر پاپریکا را با کرن فلکس اضافه کنید.

بعد از آن مرغ های آغشته شده به مخلوط سس را درون کرن فلکس می غلطانیم تا تمام سطح مرغ ها را بپوشاند. حال مقداری روغن در تابه ای  نچسب ریخته و گرم کنید، سپس دو طرف مر غها را درون روغن سرخ کنید.
مرغ سوخاری با پوشش کورن فلکس خوشمزه ی شما آماده است. نوش جان!