پنه نام یک غذای خوشمزه است که شما معمولا با خرید تور اروپا و سفر به کشورهای اروپایی آن را میل کنید و یا اینکه با راه حال ساده  آن را در رستورانهای ایتالیایی سفارش داده و میل کنید. اما ما امروز قصد داریم تا طریقه ی پخت آن را به شما آموزش دهیم تا خودتان آن را در منزل درست کرده و نوش جان کنید.

پنه

پنه

مواد لازم برای پنه با مایکروویو :
سیر له شده ۱ حبه
برگ ریحان تازه یک چهارم قاشق چایخوری ریحان خشک شده
گوجه فرنگی خرد شده ۲۵۰ گرم
نان خرد شده ۲۵ گرم
پاستای پنه ۸۵ گرم
روغن نباتی یا آفتابگردان ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه پنه با مایکروویو :
سیر، ریحان، گوجه فرنگی و مقداری نمک را در یک کاسه مخصوص مایکروویو مخلوط کنید. نان ها را خوب خرد کرده و به همراه پاستا به کاسه اضافه کرده و خوب ترکیب کنید که پاستاها از سس پوشیده بشوند و خشک نباشند.

روی کاسه را با سلفون پوشانده و بعد وسط آن را سوراخ کنید. روی بشقاب داخل مایکروویو یک کاغذ مخصوص پخت قرار بدهید تا خرده های غذا مایکروویو را کثیف نکند. حالا حرارت بالای مایکروویو را تنظیم کرده و دو دقیقه صبر کنید. بعد از این زمان کاسه را درآورده و سلفون را بردارید و خوب آن را هم بزنید، ۸۰ میلی گرم آب به آن اضافه کرده و دوباره هم بزنید، سلفون را روی آن کشیده و ۱ دقیقه بگذارید در همان حالت بماند.

حالا کاسه را به مایکروویو برگردانده و با حرارت ملایم برای ۴ دقیقه طبخ کنید. بعد از این زمان کاسه را از مایکروویو درآورده، سلفون را برداشته و خوب هم بزنید. اگر سس شروع به خشک شدن کرد، کمی آب به آن اضافه کنید و دوباره داخل مایکروویو برای ۴ دقیقه دیگر طبخ کنید.

در آخر با روغن سرو کنید و بر روی میز غذاخوری چوبی منزل قرار داده و مانند یک آشپز نمونه بدرخشید.