بسیاری از افرادی که اجتماعی هستند و به داشتن مراوده با افراد مختلف علاقه دارند، از کارهایی مانند راه اندازی یک رستوران و یا کافی شاپ هم لذت می برند. چرا که این فضاها مرتب از افراد مختلف پر و خالی میشوند و دائما باید با افراد مختلفی سر و کار داشت.
داشتن یک رستوران گرم و صمیمی برای این افراد اجتماعی بسیار مناسب است. برای آنکه یک رستوران راه اندازی شود، باید گام های مختلفی برداشته شود تا بتوان در راه اندازی راستوران موفق شد.
از طراحی و دکوراسیون، تجهیزات آشپزخانه، خرید روزانه ی مواد اولیه، موقعیت قرارگیری، کارکنان و بسیاری دیگر. هر یک از این عوامل نقش بسیار مهمی را در موفق بودن یا نبودن یک رستوران بازی می کند.

کارکنان، مهم ترین عامل در راه اندازی رستوران موفق

کارکنان، مهم ترین عامل در راه اندازی رستوران موفق

اما در راه اندازی یک رستوران، به چه چیز باید بیشتر از همه توجه کرد؟

مسلما وقتی صحبت از راه اندازی رستوران میشود، آنچه که بسیار خودنمایی میکند تجهیزات آشپزخانه صنعتی و دکوراسیون است. اما این تنها ظاهر ماجرا است که به راحتی فراهم میشود. امروز بسیاری از سایت های مشاوره راه اندازی مانند گروه الفبای رستورانی آماده ی کمک رسانی در این زمینه هستند، کافیست تماس بگیرید تا خدمات گسترده ای را در اختیار بگیرید.

کارکنان، مهم ترین عامل در راه اندازی رستوران موفق

کارکنان، مهم ترین عامل در راه اندازی رستوران موفق

اما آیا میدانید جدای از این ظاهر فریبنده، این رفتار و ارتباط انسانی است که مشتری را جذب یا دفع می کند؟

حقیقت این است، هرچه رستورانی زیبا با طراحی فوق العاده و وسایل لوکس داشته باشید، اما پرسنل آموزش دیده و مودبی نداشته باشد، هرگز راه اندازی رستوران راه به جایی نمی برد. هیچ چیز جای خدمت رسانی و پذیرایی محترم را نمی گیرد.
هیچ مراجعه کننده ای حاضر نیست به جایی قدم گذارد که با او با احترام رفتار نمی شود و یا سرویس دهی مناسبی صورت نمی گیرد. اما جالب است بدانید حتی اگر طراحی رستوران ساده هم باشد اما پرسنل مودب و شایسته ای داشته باشد، مراجعین برای بارها و بارها به رستوران بر می گردند.