به هر شهری که قدم بگذاریم، یکی از شاخصه های اصلی آن که نظرمان را جلب خواهد کرد، رستوران هایش می باشد. اما در برخی نقاط دنیا با رستوران های عجیب و غریبی مواجه می شویم که غذا خوردن در آن ها یک تجربه ی متفاوت خواهد بود.
به معرفی برخی از رستوران های عجیب دنیا می پردازیم:

رستوران پرنده

این رستوران در شهر صوفیه ی بلغارستان واقع شده است. رستوران پرنده با یک ایده ی فوق العاده بر پا شده و یک میز بزرگ با 16 عدد صندلی این رستوران را تشکیل می دهند. شما و همراهانتان روی صندلی های خود نشسته و تمامی وسایل پذیرایی و سفارشات شما روی میز قرار گرفته، سپس جرثقیلی شما را در حالی که روی صندلی خود پشت میز نشسته و مشغول صرف غذا هستید، 50 متر بالاتر از سطح زمین برده و زمان کافی در اختیارتان قرار می دهد تا غذایتان را در ارتفاع نوش جان کنید.

رستوران یخی

رستوران یخی در فنلاند قرار گرفته و یک رستوران ساخته شده از یخ می باشد که تقریبا هر سال به علت آب شدن یخ ها مورد تعمیرات کلی قرار می گیرد. اگر چه هوای داخل این رستوران خیلی سرد است، اما این امکان را به شما می دهد که با خوردن و نوشیدن غذاها و نوشیدنی های گرم، خود را کمی گرم سازید.

رستوران تری هاوس

رستوران تری هاوس در ال بوندرای کاستاریکا بنا شده است. این رستوران زیبا را در بالای یک درخت بسیار تنومند و عظیم ساخته اند. منوی رستوران تری هاوس کاستاریکا شامل غذاهای گیاهی و میوه های مختلف می باشد. توجه داشته باشید که برای وورد به این رستوران درختی، باید از مسیر پله های طنابی بالا بروید.

رستوران در اتاق عمل

رستوران کلینیکی سنگاپور برای آن هایی خوب است که از فضای بیمارستان و اتاق عمل فراری نباشند. زیرا این رستوران در واقع یک بیمارستان است که در آن به غذا خوردن مشغول خواهید بود. حتی گارسون های این رستوران به شکل پرستاران می باشند و جالب است که سس همراه غذا نیز با یک آمپول روی غذای شما تزریق می گردد.

رستوران دریایی با غذاهای غیر دریایی

رستوران دریایی با غذاهای غیر دریایی ایتاها آندرس، مالدیو رستورانی در عمق 8 متری زیر آب می باشد. هنگام صرف غذا در این رستوران انواع و اقاسم ماهی ها و دیگر آبزیان را در فاصله ای بسیار اندک با خود خواهید دید. نکته ی جالب در مورد این رستوران زیر دریایی این است که هیچ گونه غذای دریایی در منوی این رستوران وجود ندارد. انگار به اندازه ی کافی از هر آن چه مربوط به دریاست، سیر شده اید.

رستوران خانه ی پو

رستوران خانه ی پو آستین، رستورانی ست دقیقا به شکل خانه ی شخصیت محبوب کارتون پو! تنها بچه ها نیستند که از غذا خوردن در این رستوران لذت خواهند برد، زیرا در میان بزرگسالان نیز این شخصیت کارتونی محبوبیت فوق العاده ای دارد و غذا خودرن در رستورانی که گارسون هایش نیز به شکل پو هستند، بسیار هیجان انگیز و جذاب خواهد بود. در این رستوران انواع و اقسام وسایلی که مرتبط با پو هستند را نیز می توانید مشاهده کنید.

رستورانی در دل آتشفشان

رستوران کاله اولهو، ولکانو کاله، هاوایی رستورانی تقریبا خطرناک است. زیرا این رستوران در مجاورت قله ی آتش فشانی کاله واقع شده است و هر لحظه امکان دارد گدازه ای از این آتش فشان غیرفعال به سمت شما پرتاب شود. رستوران آتش فشانی کاله تنها به درد کسانی می خورد که عاشق ریسک و هیجان هستند. وگرنه یکی از مشتریان این رستوران اصابت یک گدازه ی آتشفشانی به سر خود را تجربه کرده و دچار آسیب جدی شده است.