هند معروف است به سرو غذاهای بسیار تند و آتشین. کسانی که به هند سفر می کنند، می توانند در دیدنی های فوق العاده این کشور غرق شوند. در این کشور رستوران هایی وجود دارد که هر کدام ویژگی هایی دارند، بعضی ها از طراحی دکوراسیون لوکس رستوران برخوردار شده اند و برخی دیگر بسیار ساده اند و برخی ها هم رستورانهای خیابانی هستند. در این رستوران ها غذاهای تندی درست می شود، که ما در ادامه مطلب به معرفی برخی از غذاهای تند هند خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

غذاهای تند هند

مرغ کره ای

شاید با خود بگویید که این غذا، مرغی است که با کره درست می شود و تندی آن کجاست؟ اما باید بگوییم که این غذا از غذاهای تند هندی است که از روغن زیتون، پیاز، سیر، زنجبیل، کره و پوره ی گوجه فرنگی و مرغ درست می شود. این غذا با نان، سالاد و عدس سیاه سرو می شود و بسیار خوشمزه است.

حتما بخوانید: محبوب ترین غذاهای هند

روغن جوش

نام این غذا به اندازه طعمش عجیب است. اما باید بگوییم که این غذا یک بره قرمز رنگ است که از کیلوگرم گوشت بره، ماست، برگ خلیج، گل میخک، فلفل قرمز، دارچین، تخم کتان، پودر گشنیز، زیره، رب زنجبیل، پیاز و نمک درست می شود و بسیار محبوب و خوشمزه است و شک نکنید که یکی از چندین غذای تند هند محسوب می شود، اما نه تند ترین آنها!

مرغ کبابی هندی

غذای تند بعدی هند هم از مرغ درست می شود. این غذا با ادویه های مخصوصی که برای تهیه آن استفاده می کنند، به همراه ماست، زردچوبه، فلفل و طعم و بوی دودی آن، ترکیبی فوق العاده می سازد. غذایی بسیار خوشمزه که معمولا بسیاری از افراد بعد از یکبار امتحان کردنش، عاشقش می شوند.

مرغ با ادویه ماسالا

برای درست کردن این غذا، مرغ را تکه می کنند و با ادویه های مختلفی به همراه فلفل، با ماست، قارچ، سیر له شده، آبلیمو، ادویه ماسالا و سس مایونز درست می شود. این کباب را معمولا با نان چخته سرو می کنند و برای مسافرانی که از خارج به هند می آیند، غذایی بسیار خوشمزه و تند محسوب می شود.

کوفته مالائی

این کوفته، با سس درست می شود و از مواد اولیه ای مانند هویج ،لوبیا، سیب زمینی، ذرت شیرین، نخود فرنگی پنیر یا خمیر توفو، سبزیجات مخلوط آب پز، زیره، پودر گشنیز، آجیل خورد شده، کشمش درست می شود. سس آن را هم روغن آفتابگردان، پیاز،خمیر سیر، رب زنجبیل، پودر گشنیز، زیره، خشخاش و آجیل خورد شده تشکیل می دهد.

اسفناج و پنیر

اگر بخواهیم یکی از محبوب ترین غذاهای تند هند را به شما معرفی کنیم، باید به اسفناج و پنیر اشاره کنیم. درست است که نه اسفناج و نه پنیر طعم تند و تیزی ندارند، اما افزودنی هایی مانند اسفناج، برگ تازه ی ذغال اخته، روغن آفتابگردان، گوجه فرنگی، رب سیر، رب زنجبیل، پودر گشنیز، پودر زیره، زردچوبه و کره طعم آن را متفاوت می کند و تند و تیزی به آن می بخشد.

این غذاها نمونه هایی از غذاهای تند هندی محسوب می شود که بسیار خوشمزه هستند و هم برای مسافران و هم برای هندی ها ، محبوب است.