علاقه مندان به سفر و گردشگری، زمان های خود را در سفر به مقاصد مختلفی اختصاص می دهند که یکی از آن ها شکم گردی است. امروز قرار نیست برای مسافران تورهای اروپایی تابستان غذاهای خوشمزه را معرفی کنیم، بلکه قرار است به رفتن به هند، به معرفی برخی از محبوب ترین غذاهای هند بپردازیم. با ما همراه باشید.

غذاهای خوشمزه هند

اگر بخواهیم به یکی از شهرهای مهم هند برویم، باید از کلکته نام ببریم. هند معروف است به داشتن غذاهای تند! بله اگر به رستوران های این کشور بروید حتما در منوی غذای رستوران ها، غذاهای تند و آتشینی پیدا می کنید.

اما امروز خبری از رستوران هایی با طراحی و معماری داخلی زیبا رستوران نیست، بلکه هرچه هست، غذاهای خیابانی هند است. با ما باشید تا با برترین این غذاها آشنا شوید.

موموس

موموس

موموس

اگر بخواهیم از معروف ترین غذاهای خیابانی این شهر را معرفی کنیم، می بایست به موموس اشاره کنیم. محلی ها علاقه عجیبی به این غذا دارند به گونه ای که آن را در وعده های ختلف غذایی از صبحانه، ناهار و شام گرفته تا حتی میان وعده ها نیز استفاده می کنند. این غذا چیزی شبیه به پیراشکی است که درون خمیر آن مواد مختلفی مانند گوشت مرغ یا ماهی به همراه سبزیجات قرار داده می شود. اما سس مخصوصی که دارد طعم آن را متفاوت می کند.

کتلت ماهی | محبوب ترین غذاهای هند

کتلت ماهی | محبوب ترین غذاهای هند

کتلت ماهی

شاید در وهله اول نام این غذا برایتان جذاب نباشد و احساس کنید چه بوی بدی خواهد داشت! اما جالب است بدانید که کتلت ماهی یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی هند است. اتفاقا هم که در این غذا خبری از بوی بد نیست و هر آن چه هست مزه و طعم فوق العاده است. این غذا از ماهی خرد شده با سبزیجاتی تهیه می شود که به شکل کتلت های کوچکی در آورده می شود و درون خمیر قرار می گیرد و در روغن سرخ می شود. این یکی از غذاهای دریایی محبوب در هند است.

گوگنی چات

گوگنی چات

گوگنی چات

و اما یک غذای گیاهی! گوگنی چات غذایی خوشمزه و ساده است که طعم بسیار خوبی دارد. این غذا چیزی شبیه به فلافل است چرا که با نخود و سبزیجات مختلف و ادویه های گوناگون تهیه می شود اما در روغن سرخ نمی شود و در کاسه هایی به شکل آبدار سرو می شود.

 

کیمار دو بورا

کیمار دو بورا

کیمار دو بورا

و اما در این بخش به معرفی آخرین غذای محبوب می رسیم و آن چیزی نیست جز کیمار دو بوا! این غذا توپک هایی از گوشت چرخ کرده است که با ادویه های مختلف طعم دار می شود و در روغن سرخ می شود. در نهایت آن را با ماست شیرین پر ادویه سرو می کنند.

همان طور که می بینید هند علاوه بر جاذبه های گردشگری اش، جاذبه های خوردنی بسیاری هم دارد!