هر کسی حتی برای زمان کوتاهی هم شده مجردی و به دور از خانواده زندگی کرده به خوبی می داند که سخت تر از دوری خانواده سیر کردن شکم است.

اگر قرار است برای مدت کوتاهی مجرد باشید احتمالا فست فود سر کوچه شما را تا زمان بازگشت به آغوش گرم خانواده زنده نگه می دارد اما اگر مدت زیادی را قرار است مجرد بمانید بهتر است از همین الان آشپزی را یاد بگیرید تا بقای خود را تضمین کنید.

غذاهای بسیاری وجود دارند که مناسب برای مجردها هستند. معمولا غذاهایی که زود آماده می شوند و دردسر آنچنانی ندارند انتخاب اول مجردها هستند در ادامه با روش تهیه یک نمونه از این غذاها با ما همراه باشید.

خوراک گوشت چرخ کرده

اصولا ایرانی ها عاشق مخلوط بوی پیاز و گوشت هستند. چه می خواهد روی منقل باشد و چه روی تابه. این یک روش متفاوت برای لذت بردن از طعم و بوی گوشتی است که با پیاز و فلفل دلمه ای و سایر مخلفات و ادویه ها مخلوط شده است.

سرخ کردن گوشت

سرخ کردن گوشت

مواد لازم:

ــ گوشت چرخ کرده: 200 گرم
ــ پیاز خردشده: یک عدد کوچک
ــ فلفل دلمه ای: 3 برش
ــ ادویه کاری: یک قاشق چای خوری
ــ سیر یا پودرسیر: یک قاشق مرباخوری
ــ سیب زمینی استانبولی خردشده: 3 عدد کوچک
ــ دانه ذرت: 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه: گوشت چرخ کرده را داخل ماهیتابه می ریزیم و پیاز را به آن اضافه می کنیم بعد از تغییر رنگ گوشت نمک، فلفل و ادویه جات را به آن اضافه می کنیم. و خوب تفت می دهیم. سیب زمینی استانبولی را در آب قرار داده و پخته، سپس سیب زمینی و فلفل دلمه ای رنگی را به همراه ذرت به گوشت چرخ کرده خود اضافه می کنیم. اینک ما یک خوراک گوشت داریم که بسیار دلچسب است و از اینجای کار به بعد انتخاب با شماست که آن را با چه نانی بخورید یا با چه سسی؟