اگر با تور زمستانی تایلند به سرزمین رنگ و شادی سفر می کنید، حتما بخشی از گردشگری شما را غذاهای جور و واجور تایلندی تشکیل می دهند.
در این بخش به مشهورترین غذاهای تایلندی اشاره می کنیم که در سفر به تایلند نام این غذاها را به خاطر سپرده و در صورت تمایل از این ها امتحان نمایید.

تام یام گونگ

تام یام گونگ مشهورترین غذای مخصوص بانکوک است. این غذا از میگو به همراه فلفل چیلی، قارچ، گیاهان معطر و… تهیه می شود.

تام گام تایلندی

تام گام تایلندی

پد تایلندی

پد تایلندی نیز پای ثابت تمام میزهای غذای رنگارنگ تایلندی ست. در این غذا از نودل، سویا، سس ماهی، شکر و فلفل قرمز، بادام زمینی، گوشت مرغ یا میگو و پیاز استفاده می شود.

پد تایلندی

پد تایلندی

سوپ رشته

در طبخ سوپ رشته تایلندی از نودل به همراه گوشت اردک یا گوشت های دریایی و سبزیجات معطر بهره برده می گردد.

سوپ نودل تایلندی

سوپ نودل تایلندی

سوم تام

سوم تام در واقع غذایی ست که با میوه ها تهیه شده و اصلی ترین میوه ی آن پاپایا ست. پاپایا طعم خوبی داشته و به این غذا یا در واقع سالاد مزه ی فوق العاده ای می دهد.

سام تام تایلندی

سام تام تایلندی

خوراک مرغ و بادام زمینی

برای پخت خوراک مرغ و بادام زمینی تایلندی که ارزش غذایی بالایی نیز دارد، از مواد اولیه ی مرغ، فلفل چیلی، بادام زمینی، سس سویا، سیر، ادویه های تند و روغن زیتون استفاده می شود.

خوراک مرغ تایلندی

خوراک مرغ تایلندی

سوپ مرغ و کاری

این سوپ ترکیب از پودر کاری، سینه ی مرغ، شیر نارگیل و جعفری ست. طعم این سوپ تند بوده اما فوق العاده خوشمزه است.

سوپ مرغ تایلندی

سوپ مرغ تایلندی

تام خا گای

تام خا گای نیز یک سوپ تایلندی ست که در سراسر جهان مشهور بوده و در پخت آن از مرغ، زنجبیل، شیر نارگیل و ادویه های بهاری استفاده می شود.

تام خا گای تایلندی

تام خا گای تایلندی

برنج سرخ شده

برنج سرخ شده که به تایلندی kao Phad گفته می شود، از قدیمی ترین غذاهای معروف و رایج در بانکوک بوده و برای پخت آن از برنج و میگو یا مرغ به همراه تخم مرغ و سیر و پیاز و گوجه فرنگی به اضافه ی سس تند و فلفل سبز استفاده می شود.

برنج سرخ شده تایلندی

برنج سرخ شده تایلندی

ماسامان کاری

این غذا از ترکیب سیب زمینی، بادام زمینی، شکر، دارچین، تمر هندی، گوشت مرغ و گاو، شیره ی نارگیل و ادویه جات متنوع تهیه می شود.

ماسامان کاری تایلندی

ماسامان کاری تایلندی