عجیب ترین چیز ها ، شامل موارد بسیاری میشودکه از جمله ی آنها نیز میتوان به غذاهای عجیبی که در سراسر دنیا سرو میشود هم اشاره کرد ، غذاهایی که ممکن است در نظر ما بسیار چندش آور باشند ولی برای کسانی که در آن مناطق زندگی میکنند بسیار لذیذ محسوب شود . در ادامه ی مطلب به معرفی برخی از این غذاها خواهیم پرداخت ، البته لازم به ذکراست که اگر شما جز آن دسته از افراد حساس هستید ، بهتر است از خواندن ادامه ی مطلب پرهیز کنید .

بالوت
این غذا شامل یک تخم اردک است که در حال تبدیل شدن به اردک است . این غذا از جوشاندن اردک زنده ای که در حال تکمیل شده است درست میشود و بر روی آن نمک و سرکه و فلفل ریخته میشود . بالوت غذایی خیابانی است که در کشورهایی مانند فیلیپین، لائوس، کامبوج و ویتنام به فروش می‌رسد.

بالوت

بالوت

بوداگ
غذای بعدی بوداگ نام دارد و کمی چندش آور به نظر میرسد . این غذا که یک غذای مغولی است از پر کردن شکم موش خرما یا بز از سنگ داغ و سبزیجات و پیاز تهیه میشود . این غذا که یک غذای دست جمعی است معمولا در پیک نیک ها و رفتن به فضاهای بازدرست میشود . تشخیص گرمای سنگ و تعداد سنگ هایی که برای تهیه ی این غذا استفاده میشود بسیار اهمیت دارد ، حتی در برخی از موارد برای بهتر پخته شدن گوشت با گرمای از درون، لاشه را در معرض حرارت بیرونی قرار می دهند.

بوداگ

بوداگ

رتیل سوخاری
این غذای چندش آور که ممکن است شما حتی از تصور آن نیز حالتان بد شود ، از جمله غذاهای بسیار محبوب مردم کامبوج است .  علاوه بر این غذا مار اسپایسی هم از جمله غذاهای معروف این منطقه است . ناگفته نماند که سالانه گردشگران بسیاری برای خوردن این غذاها به کامبوج سفر میکنند .

رتیل سوخاری

رتیل سوخاری

کله گوسفند
به نظر میرسد کله پاچه تنها غذای محبوب نزد ما ایرانی ها نیست  بلکه مردم دیگری در سایر نقاط جهان این غذا را دوست دارند . برای مثال نروژی ها بعد از کز دادن کله و پختن آن ، آن را با کلم و سیب زمینی سرو میکنند .

کله گوسفند

کله گوسفند

اسکامول
نام غذای بعدی اسکامول است ، این غذا که یک غذای محبوب مکزیکی است از مخلوطی از لارو مورچه و سبزیجات تهیه میشود .

اسکامول

اسکامول

خون خوک و نان
این غذا که حتی نام چندش آوری دارد ، صبحانه ای محبوب در سوئد است که از مخلوط خون تفت داده خوک به همراه نان تهیه میشود .

خون خوک و نان

خون خوک و نان

ساکانجی
ساناکجی، اختاپوسی است که به تازگی کشته شده و بعد تکه تکه و سریعاً سرو می‌شود. این غذا با کنجد و روغن کنجد خورده می‌شود.

ساکانجی

ساکانجی

تاج خروس
برای اینکه این غذا درست شود ، آن را در لیموی تازه میخوابانند و آن را با سبزیجات و پیاز میپزند و در نهایت تاج خروس را با سس های مختلف سرو میکنند . این غذا را معمولا میتوانید در رستورانهای فرانسه و ایتالیا بیابید .

تاج خروس

تاج خروس

حشره و کرم
شاید به جرات بتوان این غذا را چندش آور ترین غذای دنیا دانست . این غذاها از حشرات و کرم های خوردنی که گونه ای خاص را شامل میشود ، تهیه میشود . این غذاها معمولا در تایلند، چین، کره جنوبی و آمریکای مرکزی خورده میشود .

حشره و کرم

حشره و کرم

فوگو
این غذا به وسیله ی پختن یک ماهی پفی درست میشود . لازم به ذکر است که هر کسی توانایی تهیه ی این غذا را ندارد چرا که بخش هایی از این ماهی به شدت کشنده هستند و تنها آشپزهایی که دوره های سه ساله ی لازم را دیده باشند قادر به تهیه ی این غذا هستند .

فوگو

فوگو