کشور ترکیه به دلیل همسایه بودن و نزدیکی فرهنگ و ذاعقه غذایی سالانه تعداد زیادی از گردشگران ایرانی را پذیرا است. مسلمان بودن مردم ترکیه این اطمینان را به مسافران ایرانی می دهد که از گوشت های حلال استفاده می کنند و ذبح حیوانات با اصول اسلامی صورت می گیرد.
در تور آنتالیا و استانبول اکثر هتل ها فقط خدمات صبحانه را در شرایط خود دارند و تهیه ناهار و شام بر عهده مسافران است. البته وجود غذاهای لذیذ ترکی این امر را برای مسافران اسان کرده است.
غذاهایی همچون لهمعجون ، اسکندر کباب ، پیده ، بورک و دنر کباب از محبوبیت در میان مسافران ایرانی بر خوردار هستند. البته سرو باقلوا ترکی و چایی دمی بعد از صرف غذا لذت خوردن غذا و هضم آن را دو چندان میکند.

معرفی رستوران ترکی در تهران

در تهران به دلیل علاقه موجود به غذا های ترکی ، رستوران های ترکی متعددی تاسیس شده اند که اوا از معروف ترین و لوکس ترین آنها است.
این رستوران با محیط آرام و کیفیت غذایی بالا مشتریان مخصوص به خود را دارد. . این رستوران دارای میز و صندلی غذا خوری مناسب و شیک است . نحوه بر خورد کارکنان این رستوران بسیار مودبانه و محترماست. به شما توصیه می کنم نوشیدنی مخصوص ( دوغ ) این رستوران را از دست ندهید. در آخر پس از اتمام غذا در صورت تمایل امکان سرو چایی دمی با باقلوا ترکی در این رستوران امکان پذیر است .

 

لهمعجون

لهمعجون

 

دوغ

دوغ

باقلوا

باقلوا