سفر به نقاط مختلف جهان، یعنی یک شکم گردی هیجان انگیز و مراجعه به رستوران ها و مواجه شدن با منوهای غذاهای فوق العاده که انواع و اقسام غذاها را سرو می کنند، غذاهایی که کمتر در شهر و کشور خودمان می بینیم.

در سفر با تورهای اروپایی به کشور وین، در منوی رستورانهای این کشور، نام مسافران به غذایی میخورد که شنیتزل گوشت گوساله نام دارد. این غذا را می توان به جرات یکی از معروف ترین خوراک های وین دانست.

شنیتزل گوشت گوساله

این غذا به شکل سنتی تهیه می شود و می توان گونه هایی از این غذا را که با گوشت خوک، مرغ و بوقلمون تهیه می شوند را نیز دید، اما به طور معمول و سنتی این غذا را با گوشت گوساله درست می کنند.

شنیتزل گوشت گوساله اتریشی

شنیتزل گوشت گوساله اتریشی

گفته می شود که این غذا را باید با سالاد سیب زمینی و ژله ی انگور سفارش دهند تا حسابی طعم غذا زیر دندان مراجعین به رستوران های وین بماند. اما نباید سیب زمینی سرخ کرده با سس کچاب با آن سرو شود.

شنیتزل گوشت گوساله در منوی غذای تمام رستوران‌های کشور اتریش به چشم می‌خورد، اما اگر می‌خواهید آن را در وین امتحان کنید ما به شما رستوران‌های گرونشْپان (Grünspan) و فیگل مولر (Figlmüller) را پیشنهاد می‌کنیم.

باید گفت که این غذا تنوع پخت زیادی دارد. به عنوان مثال برخی ها شنیتزل در خمیر کورن فلکس و کوردون بلوی فرانسوی درست می کنند. چنانچه قصد سفر به وین را کردید و علاقه ای هم به کوردن بلو دارید، حتما کونکوردیا شلوسل را سفارش دهید.