شاید غذاهای چیزی غذاهایی عجیب غریب به نظر برسند ولی واقعیت اینست که بخش اعظم غذاهای چینی با ذائقه ما ایرانی ها سازگار است. یکی از خوشمزه ترین غذاهای چینی به نظر مسافران تور چین، Tso است. این غذا هم خوشمزه است و هم با داشتن مواد غذایی مناسب و مغذی، وعده ای کامل است. با اضافه کردن غذاهای چینی به منوی غذایی خود،  میز فلزی پذیرایی را با رنگ و طعم هایی جدید بیارایید.

مواد لازم برای تهیه Tso

سینه مرغ تکه تکه شده  2 عدد
تخم مرغ  2 عدد
کورن فلکس  به میزان دلخواه
سس سویا  5 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و شکر مقداری

طرز  تهیه

غذای چینی Tso

غذای چینی Tso

ظرف بزرگی بردارید. تخم مرغ ها را در آن شکسته و با همزن دستی یا قاشق خوب بهم بزنید. یادتان باشد هر چه تخم مرغ بیشتر زده شود، بوی زخمش کمتر مشخص می شود.
تمام ادویه ها را با توجه به ذائقه تان به آن اضافه کنید. اکنون زمان طعم دار کردن مرغ هاست. تکه های مرغ تان را به اندازه قوطی کبریت برش دهید. آنها را در تخم مرغ زده شده تان بغلتانید. تمام قسمت های مرغ باید با این ماده پوشانده شود.
کورن فلکس تان را در بشقابی بریزید. البته آن را کمی خورد کنید. با یک چنگال تکه های مرغ را درآورده و درون ظرف کورن فلکس ها بگردانید.
در تابه ای روغن ریخته و بگذارید کامل داغ شود. سپس مرغ ها را داخل روغن سرخ کنید.
در یک ظرف دیگر، سس سویا و فلفل قرمز و شکر ریخته و آنها را به خوبی با هم مخلوط کنید. مرغ های سرخ شده تان را روی دستمال حوله ای گذاشته تا روغن اضافه اش برود. سپس آنها را در ظرف سرو مد نظرتان بچینید. سس آماده شده را یا روی آن بریزید یا در ظرف کوچکی ریخته کنار ظرف تان سرو کنید.
چینی ها در کنار این غذا تکه های کلم بروکلی نیز می گذارند. برای هماهنگی کلم با غذایتان، آن را به تکه های کوچک تقسیم کرده و کمی تفت دهید. مدت تفت بیشتر از 2-3 دقیقه نباشد تا مواد مغذی و رنگ کلم بروکلی از بین نرود.