تهیه ی غذا ، آن هم غذاهایی که شکل و شمایل بسیار زیبا و خاصی داشته باشند ، میتواند بر اشتهای افرادی که برایشان غذا تهیه میکنید بیفزاید . امروز قصد داریم تا شما را با یک غذای خوشمزه که علاوه بر داشتن طعم خوب، دارای ظاهری زیبا هست ، آشنا کنیم . نام این غذا ، حلقه گوشت با پیاز است .
این غذا به شما کمک میکند تا با استفاده از کمی  خلاقیت ، یک ظاهر جذاب به غذای خود ببخشید. این غذا ظاهری به شکل حلقه دارد که به وسیله ی گوشت تهیه میشود و طعم بسیار خوبی با پیاز میگیرد . این غذای جدید سریع حاضر میشود و شما به وسیله ی آن میتوانید ظاهری بسیار زیبا به سفره تان ببخشید .
برای تهیه ی این غذا به مواد زیر نیاز دارید :
مواد لازم :

پیاز
سس تند
برش های نازک گوشت چربی دار
خلال دندان
فلفل سیاه

چگونه حلقه گوشت با پیاز را تهیه کنید؟

طرز تهیه:
در ابتدا پیازها را پوست کنده و آنها را با دقت بشویید . سپس آنها را به شکل حلقه های ضخیم برش دهید . به وسیله ی یک برس آشپزی، دور پیازها را با سس تند ، بپوشانید به گونه ای که تمام سطح دور پیاز ها آغشته به سس تند شود . سپس برش های گوشت چربی دار رو دور تا دور حلقه پیاز بپیچانید و با خلال محکم کنید. بعد از آن ، روی آنها فلفل سیاه بپاشید و سپس آنها را روی باربیکیو گریل کنید . گوشت این غذا به سبب کمی چربی که دارد ، بسیار لذیذ خواهد شد .
هر غذایی هر چند خوشمزه ، برای اینکه از گلوی انسان پایین رود ، ناز دارد تا به همراه یک نوشیدنی خوشمزه سرو شود . در کنار گوشت ها و کباب ها معمولا خوردن دوغ بسیار لذت بخش خواهد بود . اما اگر دوست دارید تا این نوشیدنی هم به دست خودتان تهیه شود ، ادامه ی مطلب را مطالعه فرمایید چرا که به شما طرز تهیه ی دوغ گازدار را آموزش میدهیم .

طرز تهیه دوغ گازدار خانگی :
در ابتدا لازم است تا یک ماست خوشمزه و مناسب این کار که همان ماست یک دست و ترش مزه است را انتخاب کنید . اگر ماستتان ترش نیست ، ماست را درون یک ظرف سربسته بریزید و آن را برای مدت سه روز در یخچال نگه دارید .

دوغ گازدار خانگی

دوغ گازدار خانگی

حال که ماست خود را انتخاب و یا آماده کردید ، میبایست ماست را آنقدر هم بزنید تا براق شود . بعد از این کار نوبت به آن میرسد که دو برابر ماستی که براق شده است ، ماست به آن اضافه کنید . سپس به میزان دلخواه به آن نمک بزنید . حال برای آنکه دوغ شما گازدار شود ، میبایست دو حبه قند به آن اضافه کنید .
حال دوغ گازدار خانگی خود را در یک برای مدت 10 دقیقه درون یک ظرف سربسته که در آن کاملا محکم بسته شده است بریزید و آن را خوب هم بزنید . سپس ظرف حاوی دوغ را در هوای آزاد به مدت یک هفته نگهداری کنید .
بعد از گذشتن این مدت ، دوغ شما آماده است و میتوانید آن را با چند تکیه یخ سرو کنید . البته این نکته را مد نظر داشته باشید که برای گازدار کردن دوغ ،هرگز از تعداد زیادی قند استفاده نکنید . نوش جان !