در ادامه ی آموزش آشپزی طرز تهیه ی یک نوع غذای ساده با مرغ را به شما آموزش می دهیم.فاهیتای مرغ یک نوع غذای بسیار خوش مزه است که می تواند به عنوان فینگر فود تزئینی میز شام شما را تزئین کند.

فاهیتای مرغ

فاهیتای مرغ

مواد لازم برای تهیه ی فاهیتای مرغ :
سینه مرغ:600-750 گرم
روغن مایع: 2 قاشق غذاخوری
پیاز: 1عدد بزرگ (بصورت نیم حلقه حلقه هایی با ضخامت نیم سانتی متر)
فلفل دلمه ای رنگی: 3 عدد(برای تهیه ی این غذا بایستی از فلفل دلمه ای در رنگهای مختلف بهره ببرید)
آب لیمو تازه: 2 قاشق غذاخوری
روغن زیتون: 3 قاشق غذاخوری
سیر : 4 حبه (له شده)
نمک: نصف قاشق چایخوری
فلفل قرمز: نصف قاشق چایخوری
زیره :نصف قاشق چایخوری
گشنیز ریز خرد شده: 4/1 فنجان
فلفل هالوپینو یا فلفل سبز له شده: 1 عدد درشت

طرزتهیه ی فاهیتای مرغ :
برای تهیه ی این غذای خوشمزه و البته زیبا ابتدا سینه های مرغ را به صورت ورقه ورقه به ضخامت 1سانتی متر برش بدهید.در طبخ این غذا مزه دارکردن مرغ بسیار مهم است.برای این منظور روغن زیتون، آب لیمو، سیر، نمک، فلفل قرمز، زیره، فلفل هالوپینو و گشنیز را درون یک ظرف بزرگ با یکدیگر ترکیب کنید.در این مرحله باید سینه های مرغ را به مواد اضافه کرده و بگذارید به مدت 1ساعت در دمای معمولی مزه دار بشود.
حالا 1ساعت گذشته است و سینه های مرغ طعم لذیذ خود را پیدا کرده اند.حالا نوبت به سرخ کردن آنها می رسد.پیش از سرخ کردن مواد چسبیده به مرغها را توسط دستمال کاغذی تمیز کنید تا از سوختن آنها و بد شکل شدن غذا جلوگیری کنید.
سپس یک ماهی تابه ی چدنی را روی گاز با حرارت زیاد قرارداده و 1 قاشق غذاخوری روغن به آن اضافه کنید.پس از داغ شدن ماهی تابه مرغها را درون آن بگذارید و اجازه دهید یک طرف آن سرخ شود.سپس طرف دیگر لایه ی مرغ را سرخ کنید.
در مرحله ی بعد یک قاشق غذاخوری روغن مایع را درون یک ماهی تابه ی چدنی ریخته و روی حرارت با شعله زیاد قرار دهید تا روغن داغ شود.وقتی روغن کاملا داغ شد پیاز و فلفل دلمه ایهای رنگی خرد شده را به آن اضافه کنید. مواد را کاملا با روغن تفت بدهید،2دقیقه کافی است.
در مرحله ی آخر مرغها را به شکل نواری بریده و به مواد اضافه کنید.ظرف زیبای خود را آماده کرده و خوراک را در آن سرو کنید.می توانید غذای فوق را به صورت فینگر فود داخل نانهای برش داده شده نیز تهیه کنید.برای این منظور بهتر است از خامه ی ترش، کمی کاهو، کمی گوجه، کمی گواکومولی و کمی پنیر چدار برای سرو غذا بهره ببرید.