سس آلفردو ، طعمی بی نظیر هم به پاستا و هم برای پیتزا می بخشد. این سس بسیار ساده است و مدت زمان آماده سازی آن تنها 20 دقیقه است. تنها نکته ای که در تهیه آن باید رعایت شود استفاده از مواد تازه و با کیفیت است. آموزش آشپزی امروز، سس آلفرود همراه با فتوچینی است. اما بجای فتوچینی می توانید از پاستا پستو یا رشته ای نیز با توجه به سلیقه خود استفاده نمایید. فتوچینی مرغ با سس آلفردوتان را حتما به صورت داغ روی میز شیشه ای ناهارخوری سرو کنید.

مواد لازم برای تهیه فتوچینی مرغ با سس آلفردو
روغن زیتون 1 ق غ
سینه مرغ نواری خرد شده 450  گرم
برگ کوچک اسفناج 180 گرم
سس آلفردو  400 گرم
پاستای فتوچینی 225 گرم
پنیر پارمزان  1 و نیم فنجان

طرز تهیه
در تابه ای نسبتا بزرگ، روغن رویخته و روی حرارت بالا مرغ را اضافه کرده و تفت دهید. مرتبا هم بزنید تا مرغ نسوزد. زمانی که مرغ ها آماده شد، اسفناج و سس آلفردو را اضافه کرده و با مرغ مخلوط کنید و صبر کنید تا به جوش آید .
فتوچینی را طبق دستور روی بسته آن بپزید. فتوچینی  را به مواد داخل تابه اضافه کنید و نمک و فلفل سیاه و پنیر پارمزان اضافه نمایید . فتوچینی مرغ با سس آلفردو آماده سرو است. می توانید از چند برگ جعفری تازه یا اسفناج برای تزیین روی آن استفاده کنید.
و اما تهیه سس آلفردو:

مواد لازم برای سس آلفردو

کره    یک چهارم پیمانه
خامه  یک پیمانه
سیر   یک حبه (خرد شده)
پنیر پارمزان رنده شده یک پیمانه و نیم
جعفری تازه  یک چهارم پیمانه (ریز شده)

طرز تهیه:
کره را در تابه ، روی  حرارت ملایم آب کنید. خامه را به کره اضافه کرد و بگذارید برای پنج دقیقه روی حرارت به جوش قل خوردن بیافتد. سپس جعفری، سیر و پنیر را اضافه کنید و مرتب و سریع مخلوط را به هم بزنید و از روی حرارت آن را بردارید .

فتوچینی مرغ با سس آلفردو

فتوچینی مرغ با سس آلفردو