یکی از خوشمزه ترین سبزی های معطر اسفناج است که علاوه بر طعم بی نظیرش، خواص زیادی داشته و منبع سرشاری از آهن است. آموزش امروز مربوط به یک فینگر فود ساده و خوشمزه با استفاده از اسفناج است.

مواد لازم برای تهیه فریتر اسفناج و سیب زمینی

زمان آماده کردن : 30 دقیقه

سیب زمینی 2 عدد متوسط
اسفناج خرد شده و منجمد شده به مقدار لازم
تخم مرغ 2 عدد
خرده نان نصف فنجان(ترجیحا نان تست خشک)
نمک، فلفل، روغن زیتون به مقدار لازم

طرز تهیه

آموزش فینگر فود - فریتر اسفناج و سیب زمینی

آموزش فینگر فود – فریتر اسفناج و سیب زمینی

سیب زمینی هایتان را باید به قطعات کوچک برش دهید و بگذارید در آب، به مدت 15 تا 20 دقیقه بپزند. پس از مغرپز شدن، آنها را از داخل آب خارج کرده و آب کشی کنید. برای اطمینان از خشک بودن آنها، قطعات سیب زمینی را روی حرارت متوسط گذاشته و یک تا دو دقیقه بگذارید تا کاملا خشک شوند.
سپس آنها را با گوشت کوب برقی، به حالت پوره در آورید. در این مرحله نمک، فلفل، یک قاشق روغن زیتون و خرده نان تان را اضافه کنید.
در ظرفی دیگر، تخم مرغ ها را شکسته و با نصف قاشق روغن هم زنید. اسفناج هایتان را هم اضافه کرده و سپس مخلوط را به ظرف اول اضافه کنید. تا زمانی که همه مواد با هم مخلوط نشده اند دست از هم زدن نکشید.
تابه ای را روی گاز بگذارید. روغن بسیار کمی داخلش ریزید. با قاشق کمی از موادتان را بردارید و به آرامی، طوری که مواد نشکند، داخل تابه بریزید. هر طرف را دو تا سه دقیقه سرخ کنید. سپس از ذاخل تابه خارج کرده و روی دستمال حوله ای بگذارید تا روغن آن گرفته شود. به همین ترتیب همه مواد را آماده کنید . فریترهایتان را در ظرفی چیده با گوجه گیلاسی، سس قرمز یا ره چه دوست دارید آن را تزیین کرده و بر روی میز غذاخوری تان سرو کنید.