استفاده از مبلمان چوبی هیچ وقت قدیمی نمی شود و هر چقدر هم که متریال های جدید و شیک برای تولید میلمان عرضه شوند باز هم چوب همان جایگاهی که داشته را حفظ خواهد کرد. کسانی که با چوب آشنایی دارند حتی ارزانترین میز چوبی را هم با دیگر متریال ها عوض نمی کنند.

چوب فواید بسیاری دارد که در مقابل معایب اندک و بسیار کمی دارد و همین موضوع آنرا در راس انتخاب ها قرار داده است.

فواید میز و صندلی چوبی

زیبایی طبیعی
چوب را حتی اگر رنگ هم نزنید باز هم رنگ طبیعی آن بسیار جذاب بوده و با هر نوع دکوراسیونی ست می شود. از دیرباز چوب یار و یاور انسان بوده و هنوز هم بدون وجود این عنصر حتی مدرنترین خانه ها هم یک پای کارشان می لنگد. با نگاهی به وسایل خانه در میابید که چوب چقدر در زندگی ما نقش دارد. میزکار، میز تلوزیون، دکوری جات، تخت خواب و بسیاری وسایل دیگر از جنس چوب هستند.

همانطور که گفته شد چوب به خودی خود زیبا است و به خوبی رنگ بر میدارد. این یکی از فواید غیر قابل انکار چوب است.

میز و صندلی چوبی

میز و صندلی چوبی

استحکام و دوام
با آنکه چوب به اندازه فلز محکم و سخت نیست اما از استحکام بالایی در برابر ضربه، سقوط، سر خوردن، شکستن دارد. حتی خط و خش های روی سطح چوب را میتوان با یک سمباده و رنگ از بین برد. از یک میز چوبی میتوان سالها استفاده کرد!

تعمیر و نگهداری آسان
همانطور که در پاراگراف قبل هم اشاره شد تعمیر و نگهداری وسایل چوبی بسیار ساده است. چوب را میتوان با میخ یا چسب به هم چسباند و به حالت قبل در آورد. با یک پارچه خیس به راحتی تمیز می شود و حتی برای رنگ آمیزی مجدد هم بسیار مناسب است.

سرمایه گذاری ارزشمند
صنایع چوبی اگر از جنس خوب و اعلا باشند برای خود نوعی سرمایه گذاری محسوب می شوند. یک مبلمان چوبی اگر چندین سال هم عمر داشته باشد در صورت سالم ماندن باز هم خریدار دارد و شاید بیشتر از قیمت خریدش هم به فروش برسد به شرط آنکه چوبی ارزشمند باشد! از این رو ارزش خرید این کالا از نظر اقتصادی هم به صرفه است.