آموزش آشپزی امروز یک غذای هندی است. بیتربالن (Bitter Ballen) جز غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذ کشور هند است که با ذائقه ایرانی سازگاری دارد. میز و صندلی غذاخوری تان را بجینید و این را به عنوان غذای اصلی یا فینگر فود سرو نمایید.
مواد  لازم
گوشت چرخکرده= 250 گرم
پیاز متوسط= 1 عدد
هویج متوسط= 1 تا دو عدد
آرد= 5 قاشق غذاخوری
آبگوشت یا شیر= 1 پیمانه
جعفری خرد شده= 2 قاشق غذاخوری
آبلیمو= 1 قاشق غذاخوری
کره= 4 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و جوزهندی= به میزان لازم
تخم مرغ= 1 عدد
آرد سوخاری= حدود نصف پیمانه
روغن سرخ کردنی =به میزان لازم

طرز تهیه
ابتدا پیاز و هویج را ریز خرد می کنیم و آن را با یک قاشق سرخ می کنیم. شعله متوسط باشد و اینکار را تا زمانی که گوشت رنگش از قهوه ای شده و هویج ها هم نرم شوند، باید ادامه داد. می توانید به گوشت تان فلفل و پودر سیر بزنید . مخلوط را از تابه بیرون می آوریم جوری که روغن اضافه اش گرفته شده باشد. در ظرفی بزرگ، آبلیمو و نمک و فلفل و جوزهندی و جعفری خرد شده رو اضافه می کنیم و همراه با گوشت مان به هم می زنیم.
با 3 قاشق کره باقیمانده را با آرد مخلوط کرده و برشتوک درست می کنیم. حدود 2 الی 4 دقیقه حرارت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود و بعد آن را داخل روغن سرخ می کنیم. سپس آب گوشت یا شیر را اضافه کرده و روی حرارت ملایم هم می زنیم تا جوش بیاد و غلیظ شود . برشتوک را به مخلوط گوشت اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم. این مخلوط را باید حداقل 3 ساعت داخل یخچال بگذاریم تا سفت شود.
در یک کاسه، تخم مرغ را می زنیم تا یکدست شود. داخل ظرف گود دیگری آرد سوخاری می ریزیم. بعد از سه ساعت که مخلوط گوشت کاملا سفت شد، قلقلی های گوشتی درست می کنیم. هر قلقلی را اول داخل آرد سوخاری بعد تخم مرغ و دوباره آرد سوخاری می غلطانیم.
آنها را مجددا برای سی دقیقه داخل یخچال می گذاریم. سپس آنها را سرخ می کنیم. می توانید آنها را با سس خردل، مایونز و قرمز سرو کنید.

بیتربالن

بیتربالن