اگر حداقل یک بار به کافی شاپ رفته باشید می دانید نشستن بر روی صندلی بار و نوشیدن یک فنجان قهوه در این مکانهای لوکس و فانتزی حداقل 20 هزار تومان برای شما هزینه به همراه دارد. این نشان دهنده ی آن است که در کشور هیچ نظارتی بر کافی شاپها وجود ندارد.

با تغییر سلیقه ی جوانان و تمایل آنها به دورهمی های دوستانه در فضایی که در آن می توانند آزاد باشند، سبب شده تا تعداد کافی شاپهای رنگارنگ با اسمهای عجیب و غریب رشد پیدا کند.

منوی نجومی کافی شاپها

منوی نجومی کافی شاپها

امروزه کافی شاپ تنها یک فضا با تعدادی صندلی بار که قهوه و کیک ارائه می دهد نیست، بلکه می توانید ساعتها با دوستانتان در این مکان دنج دورهم بشینید و بازی کرده و میلک شیک و دمنوش میل کنید. همین جذابیت سبب شده تا کافی شاپها با منوی عجیب و غریبشان هر روز بیشتر توسعه پیدا کنند.

در این میان قیمتهای نجومی بحثی مهم در خصوص کافی شاپها است که یک کافی شاپدار در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان در این خصوص گفته است: در شرایطی که هزینه ی ارائه ی خدمات، اجاره ی واحد تجاری، دستگاهها و تجهیزات حرفه ای مورد استفاده برای تهیه ی نوشیدنی های سرد و بخصوص گرم، دستمزد شاگرد و کارگر بالا است، به تبع آن باید نرخ گذاری ها بصورتی اِعمال شود که علاوه بر تامین هزینه های اصلی و جانبی، سود دهی لازم را نیز برای فعالان این حوزه در پی داشته باشد.

ایشان در ادامه به نرخ گذاری های نجومی اشاره کرد و گفت: نباید از این واقعیت تلخ هم چشم پوشی کرد که متاسفانه برخی از کافی شاپ داران، نرخهای بسیار سنگین و نجومی برای ارائه ی خدمات در نظر می گیرند که بسیار فراتر از از عرف و قاعده ی نانوشته موجود به نظر می رسد.

از طرفی رئیس اتحادیه ی صنف بستنی، آبمیوه و کافی شاپِ تهران در گفت و گویی در خصوص کافی شاپهای بدون مجوز سخن به میان آورد و گفت: 50 درصد کافی شاپهای تهران بدون پروانه فعالیت می کنند.

به گفته ی اسکندر آزموده، با بالا رفتن استقبال و افزایش تقاضا، امکان ظهور و بروز تخلف و تقلب نیز تشدید می شود و با عنایت به تغییر روحیه ی جوانان و نوجوانان امروزی در مقایسه با گذشته، اقبال از چنین مراکزی افزایش یافته است.

ایشان در ادامه گفت: در حال حاضر نزدیک 50 درصد از کافی شاپهای فعال در شهر تهران بدون مجوز و بصورت غیر قانونی مشغول به فعالیت هستند که حتی برخی از آنها از مشتریان خود مالیات بر ارزش افزوده و حتی حق سرویس دریافت می کنند که این اقدام غیر قانونی و تخلف است.

رئیس اتحادیه صنف بستنی، آبمیوه و کافی شاپ تهران در خصوص قیمت گذاری ها در این صنف نیز گفت: با توجه به متمایز بودن کیفیت محصولات، مدل آماده سازی و حجم فنجانها و ظروفی که کافی شاپ داران در آن به ارائه ی خوراکیها و نوشیدنیها می پردازند، در اصل نرخ گذاری امری سخت و دشوار است و مبنای اصلی هم اکنون برای تعیین قیمت به انصاف و سلامت کاری کافی شاپ داران معطوف می شود.