آنچه که مسلم است این است که همه ی افراد نمیتوانند به سراسر دنیا سفر کنند و از غذاهای خوشمزه ی آنها بچشند. خب حتما میدانید که اگر تور خارجی بخرید و به گوشه و کنار جهان بروید، با غذاهایی آشنا میشوید که طعم هایی دارند که تا به حال در زندگیتان آن ها را نچشیده اید. اصلا چرا راه دور برویم، در هیمن ایران خودمان، آیا شما تمامی غذاهایی که در کشورمان درست میشود را امتحان کرده اید؟ مسلما نه، مگر آنکه یک آشپز حرفه ای باشید و هر روز و در هر وعده ی غذایی، به پخت یکی از این غذاها بپردازید. میگویند که غذاهای محلی به دلیل استفاده از سبزیجات مخصوص، بو و طعم متفاوتی دارند. آیا دوست ندارید که یک غذای جدید و خوشمزه برای خانواده ی خود درست کنید و هنگامی که آنها روی صندلی چرمی لم داده ند، با بوی خوش غذای دست پخت شما، مدهوش شوند؟ هر کدبانویی از این کار لذت میبرد. اگر شما نیز جز همین افراد با ذوق هستید، در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید، و این غذای خوشمزه را یاد بگیرید و در خانه درست کنید.

قیمه پیچاق

از قدیم الایام گفته اند که خانم های آذری، دست پخت فوق العاده ای دارند، از حق هم که نگذریم، غذاهای آذری نیز طعم و مزه ی بسیار خوشمزه ای دارند. غذایی که امروز به شما معرفی میکنیمف یک غذای بسیار خوشمزه ی اردبیلی است که این قیمه ی خوشمزه، در میان هموطنان اردبیلی بسیار معروف است و البته بسیار خوشمزه. برای پخته ای غذا توصیه میشود که کمی سلیقه و عشق را چاشنی غذا کنید تا طعم خوشزه ی آن دو چندان شود.

مواد لازم برای تهیه ی قیمه پیچاق

گوشت گوسفندی خرد شده: ۳۰۰ گرم
پیــاز متوسط: دو عدد
پیاز داغ: نصف پیمــانه
تخـم‌مرغ: چهــار عدد
خلال بادام: یک پیمانه
زعفران دم‌کرده: نصف پیمانه
کره محلی: ۱۰۰ گرم
در طبخ این خورش، از کمی از ادویه های مخصوصی استفاده میشود که شامل پودر کاری، فلفل، زردچوبه، دارچین، هل ساییده شده و نمک: به میزان لازم میشود.

طرز تهیه:

و اما بعد از آنکه این مواد را تهیه کردید، آستین ها را بالا بزنید، پیشبند خود را ببندید و خود را برای طبخ یک غذای خوشمزه ی اردبیلی آماده کنید.
در ابتدا میبایست پیازها را بشویید و آنا را به شکل خلالی برس بزنید. سپس قبلمه ای آورده، کمی روغن درون آن ریخته، پیازهارا تفت دهید تا طلایی رنگ شوند. بعد از آن به سراغ گوشت روید، گوشت ها را به پیاز اضافه کرده و به همراه پیاز تفت دارده تا آب گوشت کشیده شود. کمی ادویه به این مخلوط اضافه کنید و دوباره تفت دهید.
در این مرحله میبایست کمی آب به این مخلوط اضافه کنید و صبر کنید تا گوشت ها پخته شوند. از قبل خلال های بادام را به مدت دو ساعت در آب خیس کنید . بعد از خیساندن، آنها را آبکش کرده و با کمی کره و کمی زعفران تفت دهید، سپس آنها را به گوشت پخته شده اضافه کنید. کمی صبر کنید تا آب خورش به اندازه ی دلخواهتان برسد، سپس طعم آن را بچشید، در صورت نیاز کمی ادویه و نمک به آن اضافه کنید. پس از آن تخم‌مرغ‌ها را تک تک روی خورش می‌شکنیم و در ظرف را می‌بندیم تا تخم‌مرغ‌ها بسته شود. در آخر برای سرو، خورش را در ظرفی کشیده و آن را با پیاز داغ سرو کنید.
برخی از افرا که این غذای خوشمزه و سنتی آذربایجان را میپزند، برای بیشتر طعم دار کردن آن ، از آبغوره نیز استفاده میکنند. همچنین سرو این غذا با پلوی زعفرانی بسیار خوشمزه است و کسانی که ماسلند میتوانند تخم‌مرغ‌ها را نیمرو کرده و موقع سرو روی خورش قرار دهند.