ماهی یکی از مقوی ترین غذاهایی است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید. ما در این مطلب قصد داریم طرز تهیه ی آماده کردن ماهی قزل آلا با لایه ای از لیمو و نعنا را به شما آموزش دهیم.
برای تهیه ی این غذا به مواد زیر نیاز دارید:

طرز تهیه ماهی قزل آلا با لیمو و نعنا

طرز تهیه ماهی قزل آلا با لیمو و نعنا

مواد اولیه برای 4 نفر :
لیمو ترش ( کوچک) 1 عدد
فلفل قرمز 1 ق چ
فیله ماهی قزل آلا 550 گرم
فلفل سیاه 1/2 ق چ
نمک 3/4 ق چ
نان تست سبوس دار 1 لایه
سیر (پوست کنده) 6 حبه
نعنا (نعنای خرد شده تازه یا 1/2 ق چ نعنای خشک) 1 ق چ
روغن زیتون 2 ق غ
اسفناج 450 گرم

روش پخت:
برای این که این غذار ار درست کنید لازم است که قبل از شروع کار، فر را در دمای 450 درجه ی فارنهایت قرار دهید تا گرم شود. سپس پوست لیمو را خلالی کنید و آن را درون مخلوط کن قرار دهید و لیمو را به چهار قطعه تقسیم کنیم و کنار بگذارید.
حال روی فیله ی قزل آلا به اندازه ی یک چهارم قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه بپاشید.
یک حبه سیر را درشت خرد کنید و به مخلوط کن اضافه کنید. باقی سیر ها را ریز خرد کنید و کنار بگذارید. نان را تکته تکه کنید و به مخلوط کن اضافه کنید، به همراه آن نعنا، یک چهارم قاشق چای خوری نمک و یک چهار قاشق چای خوری فلفل سیاه را نیز اضافه کنید.
حال مواد را با هم مخلوط کنید و به یک کاسه منتقل کنید. یک قاشق چای خوری روغن به ترکیب اضافه کرده و آن را کنار بگذارید. سپس دو قاشق چای خوری روغن زیتون را در یک ماهی تابه نچسب و مخصوص فر روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید.
قزل آلا را به صورتی که پوستش رو به بالا باشد در ماهی تابه بخوابانید. 3 دقیقه بپزید، با کفگیر ماهی را برگردانید، ترکیبی که با مخلوط کن درست کردید را روی ماهی بمالید و ماهی تابه را به فر منتقل کنید.
آن را برای مدت 5 دقیقه کباب کنید. در زمانی که قزل آلا در حال پختن است، یک قاشق چای خوری دیگر روغن را در یک ماهی تابه بزرگ روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید.
قطعات سیر و فلفل قرمز را اضافه کنید، یک دقیقه بپزید تا زمانی که سیر ها قهوه ای شوند. اسفناج ها را اضافه کنید و تا زمانی که جمع شوند تفت دهید، یک چهارم قاشق چای خوری نمک باقی مانده را روی اسفناج ها بریزید و بهم بزنید.
اسفناج را بین چهار بشقاب تقسیم کنید. ماهی را نیز به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید، ماهی را روی اسفناج ها قرار دهید و با قطعات لیمو سرو کنید.