صنعت غذا یکی از زود بازده ترین سرمایه گذاری ها است و روش های مختلفی برای ورود به این عرصه وجود دارد. راه اندازی یک کترینگ ایده خوبی برای ورود به عرصه رستوران داری است. چیدمان آشپزخانه صنعتی و نحوه کارکرد آن در کترینگ و رستوران مشابه است اما مدیریت رستوران کمی دشوارتر است که نیاز به تجربه دارد.

در این مقاله سعی شده تا تمام مراحل لازم برای راه اندازی کترینگ شرح داده شود. سعی کنید قبل از شروع این کار ابتدا با افراد با تجربه مشورت کنید.

غذاهایی را که قصد تهیه آنرا دارید مشخص کنید
اگر از تهیه ساندویچ، پیتزا، تارت، سالاد و غذاهای دیگری که عموماً در طول روز سرو می شوند لذت می برید، می توانید کترینگ خود را بیشتر بر روی وعده های زمان ناهار متمرکز کنید. می توانید غذای ادارات و سازمان ها ، جشن ها و مراسم برگزار شده در طول روز، غذای مدارس و … را تأمین کنید.

پذیرایی مراسم عروسی و مناسبت های خاص. کیترینگ های مخصوص مراسم عروسی معمولاً منوی مفصلی از اشتها آورها و فینگرفود در کنار غذاهای اصلی و دسر ها ارائه می کنند.

راه اندازی کترینگ به سبک بیرون بر

راه اندازی کترینگ به سبک بیرون بر

منوی خود را ایجاد کنید
با این کار می توانید تخمینی از میزان فضای مورد نیاز، وسایل لازم و درآمد حدودیتان داشته باشید. سعی کنید آیتم های متفاوتی برای سلایق مختلف در نظر بگیرید. حتی اگر در یک سبک آشپزی یا غذاهای خاصی مهارت دارید، منویی مناسب سلیقه های مختلف داشته باشید. بعنوان مثال، اگر بیشتر غذاهای شما تند و ادویه دار هستند، سعی کنید چند غذای ساده نیز در منو قرار دهید.

سعی کنید غذاهای گیاهی و وگان نیز برای کسانی که گوشت و محصولات حیوانی مصرف نمی کنند در منو داشته باشید. منو را طوری تنظیم کنید که از پس تعداد غذاهای آن بربیایید و تهیه آنها برایتان راحت باشد و همچنین مواد اولیه مورد نیاز آنها را بتوانید تهیه کنید.

غذاهایتان را امتحان کنید
پس از اینکه منو را مشخص کردید، یک مهمانی ترتیب دهید و غذاهای منو را امتحانی برای دوستان و فامیل سرو کنید. از آنها بخواهید صادقانه نظر و پیشنهاداتشان را درباره ی غذاها و سرویس دهی بگویند.

با ترکیبات غذاها بازی کنید و آنقدر آزمایش و خطا انجام دهید تا به طعم مطلوبی برسید. تمرین باعث پیشرفت می شود. قبل از اینکه کسب و کار و تاسیس آشپزخانه صنعتی را آغاز کنید از تسلط کافی بر روی تکنیک ها، زمان آشپزی و سرویس دهی برخوردار باشید.

مکان کسب و کارتان را مشخص کنید
حتی اگر برای شروع بودجه زیادی ندارید، در بیشتر جاها قوانین استفاده از آشپزخانه های خانگی برای کار کترینگ را منع می کنند. نگاهی به قوانین بهداشتی منطقه خود بیندازید تا ببینید به چه نوع مکانی نیاز دارید.

مکانی را بیابید که لوله کشی مناسبی داشته باشد و بتوانید تجهیزات مورد نیازتان را در آنجا نصب کنید. همچنین با صاحب مکان درباره ی امکان نصب تجهیزاتی مانند دریچه های تهویه و چربی گیرها صحبت کنید.

اگر علاوه بر تهیه ی غذا، قصد دارید مکانی برای سرو غذا هم داشته باشید، بدنبال مکانی باشید که دارای یک سالن جدا از آشپزخانه برای نشستن باشد و تدارک میز و صندلی را نیز ببینید.

راه اندازی کترینگ

راه اندازی کترینگ

آشپزخانه خود را آماده کنید
کار کترینگ معمولاً به تجهیزات صنعتی آشپزی نیاز دارد که از وسایلی که در منزل استفاده می کردید متفاوت هستند. خرید تجهیزات را بر اساس منو انجام دهید. بعنوان مثال اگر بیشتر موارد توی منو کیک و شیرینی هستند، بهتر است دو فر داشته باشید و یا اگر غذاهای سرخ کرده ی زیادی دارید، داشتن بیش از یک سرخ کن ایده ی خوبی است.

از قبل درباره ی نگهداری غذاها نیز فکر کنید. ممکن است به چند یخچال و فریزر برای نگهداری غذاهایی که از قبل آماده می کنید نیاز داشته باشید. محل های نگهداری گرم و سرد برای تنظیم دما و نگهداشتن مواد آماده حائز اهمیت هستند.

اخذ مجوز های مربوطه
درباره قوانین و مقررات بهداشتی منطقه خود تحقیق کنید و از قوانین مربوط به کترینگ و سرو غذا و نوشیدنی ها آگاه باشید. مجوزها و گواهی های لازم را نیز داشته باشید.

قیمت هایتان را مشخص کنید
در هنگام انجام مشاوره ها، سرو غذاها برای نمونه و کترینگ مراسمات حتماً فکر تشریفات اداری را نیز بکنید. برای انجام کارهای اداری و نگهداشتن حساب ها و دخل و خرج می توانید یک حسابدار استخدام کنید و یا خودتان این کارها را انجام دهید.

چگونه یک بیرو ن بر حرفه برای کترینگ راه اندازی کنیم؟

راه اندازی آشپزخانه صنعتی

راه اندازی آشپزخانه صنعتی

پس از آنکه آشپزخانه صنعتی شما آماده شد نیاز به یک سرویس دهی کامل دارید تا محصولاتتان را در محله یا سطح شهر به دست مشتری برساند. بیرون بری یکی از مهمترین قسمت هاتی کترینگ است که باید به صورت مستمر فعالیت داشته باشد.

جالب است بدانید که یک تحقیق در سال 2006 در آمریکا نشان داده که 34 درصد مردم رستوران های بیرون بر را عامل مهمی در زندگی شان می دانند! این امر نشان دهنده گسترش فرهنگ سفارش غذا به رستوران و دریافت در محل کار یا منزل است که اینگونه تعداد این رستوران ها در حال افزایش است.

اجرای دقیق سیستم سفارش گیری
امروزه مشتریان روش های گوناگونی برای ثبت سفارش خود برای دریافت غذا در محلشان پیش رو دارند که برخی از آنها عبارت است از:

تلفن: تا همین چند سال پیش، تلفن، اصلی ترین راه دریافت غذا به بصورت بیرون بر بود جالب اینجاست که این سیستم، همچنان در صدر روش های ثبت سفارش بیرون بر است. یکی از بهترین کارها این است که مدیر رستوران، علاوه بر آنکه مسئول مشخصی برای پاسخگویی به تلفن منصوب می کند، آموزش نحوه صحیح سفارش و برخورد محترمانه پای تلفن را به او گوشزد کند تا مشتری رستوران راضی باشد.

سفارش آنلاین: البته این روش در ایران خیلی رواج پیدا نکرده اما در بسیاری از کشورهای پیشرفته بسیار رواج دارد. بیشتر مشتریان ترجیح می دهند عکس غذای خود را در سایت رستوران ببینند، همان جا از طریق اینترنت پول غذا خود را بپردازند و سفارش دهند. باید در نظر داشت برای اجرای درست روش ثبت سفارش آنلاین، رستوران نیازمند یک نرم افزار یکپارچه است که به محض سفارش مشتری، این سفارش در محل آشپزخانه بوسیله نشانگر یا پرینت خودکار قابل رویت باشد.

سفارش پیامکی: سفارش پیامکی بیشتر برای مشتریان ثابت کاربرد دارد که شماره تلفن و نشانی آنها در سیستم رایانه ای رستوران موجود است.

مراجعه حضوری: مراجعه حضوری مانند تلفن، بیشترین نقش را در سفارش دهی بیرون بر دارد. برای این منظور، مدیریت رستوران علاوه بر تمرکز بر کاهش زمان انتظار مشتری برای دریافت غذا، می بایست شرایط مناسبی را برای مشتریان فراهم کند.