کمتر از چند روز به فرا رسیدن بهار مانده است و بسیاری از ما خودمان را برای آمدن مهمانان و پذیرایی از آن ها آماده می کنیم. درست است که سبزی پلو با ماهی غذای پای ثابت عید و مهمانی های عید است، اما شاید بد نباشد که یک غذای مدرن تر هم سر سفره بیاوریم.
ما در ادامه ی مطلب قصد داریم شما را با طرز تهیه ی یک نوع مرغ سوخاری مجلسی آشنا کنیم که اتفاقا رژیمی هم هست، یعنی شما می توانید با خیال راحت با آن از مهمانانی که حتی رژیم دارند نیز پذیرایی کنید. پس پیشنهاد می کنیم مطالعه ی ادامه ی مطلب را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

مرغ سوخاری مجلسی

مرغ سوخاری مجلسی

مرغ سوخاری رژیمی اما مجلسی

برای تهیه ی این مرغ سوخاری، به روغن هیچ نیازی نیست و کافی است از از فر برای سوخاری کردن و برشته کردن مرغ ها استفاده کنید. همین حذف روغن یعنی یک نوع رژیمی کردن غذا!
برای آنکه بتوانید این غذای خوشمزه را درست کنید، به مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم:

 

۴ عدد سینه مرغ بدون استخوان
۲ پیمانه پودر سوخاری
۱ پیمانه آرد
۵ عدد تخم مرغ هم زده
۱ قاشق چایخوری نمک
½ قاشق چایخوری پودر سیر
½ قاشق چایخوری پودر پیاز
½ قاشق چایخوری پاپریکا
½ قاشق چایخوری ریحان خشک
½ قاشق چایخوری آویشن
½ قاشق چایخوری فلفل

طرز تهیه مرغ سوخاری رژیمی

قبل از شروع کار، فر را در دمای 190 درجه ی سانتی گراد قرار دهید و روشن کنید. اجازه دهید فر تا آماده شدن مرغ ها گرم شود. اکنون به سراغ سینه های مرغ بروید. آن ها را از وسط به و نیم کنید و بعد به نوارهای باریک برش بزنید.
سپس پودر سوخاری و به همراه بقیه ی ادویه هایی که در بالا به آن ها اشاره شد را با هم مخلوط کنید. حال نوارهای باریک مرغ را ابتدا درون آرد و سپس درون تخم مرغ و بعد هم در پودر سوخاری بزنید و خوب بغلتانید.
حال روی سینی فر یک لایه روغنی قرار دهید و مرغ های سوخاری را درون آن بچینید و برای مدت 20 دقیقه درون فر قرار دهید تا طلایی شود. در نیمه های این زمان، مرغ ها را برگردانید تا هر دو طرف یکدست طلایی و پخته شوند.
به این آسانی غذای مخصوص عید نوروز شما، آماده می شود. نوش جان!