آموزش امروز غذایی سریع و فست فودی است که همه بخصوص کودکان از خوردن آن لذت خواهند برد. بجای رفتن به رستوران، در خانه مرغ پاپ کورن لذیذ و خوشمزه درست کنید. با آموزش مرغ پاپ کورن در کنار سیب زمینی سوخاری همراه با باشید.

مواد لازم برای تهیه سیب زمینی

 سیب زمینی سوخاری

سیب زمینی سوخاری

سیب زمینی شیرین (پوست کنده و خرد شده به صورت خلالی)     ۲ عدد
آرد ذرت     ۱ قاشق چایخوری
نمک     یک هشتم قاشق چایخوری
پودر پاپریکا     نصف قاشق چایخوری

مواد لازم برای تهیه مرغ پاپ کورن

مرغ پاپ کورن

مرغ پاپ کورن

روغن زیتون      ۱ قاشق چایخوری
نمک      یک هشتم قاشق چایخوری
برگ آویشن خشک      یک چهارم قاشق چایخوری
پودر پاپریکا      نصف قاشق چایخوری
سینه مرغ بدون استخوان (به تکه های ۲٫۵ سانتی خرد شود)     ۲ عدد
پودر سوخاری     نصف فنجان

طرز تهیه

ابتدا فر را با حرارت 220 درجه سانتیگراد گرم کنید. ظرف مخصوص فری را بردارید برداشته و با فویل بپوشانید. سپس روی آن  یک توری فلزی قرار دهید(مانند توری های سرخ کن).
سیب زمینی ها را در آرد ذرت بغلتانید و سپس روی توری فلزی قرار دهید. نمک و فلفل و هر ادویه دیگری که برای طعم دار کردنش دوست دارید، به آن بزنید. ده دقیقه زمان لازم است تا سی زمینی ها آماده شوند.
اکنون نوبت آماده شدن مرغ هاست. مرغ را در کاسه ای بریزید و با نمک، اویشن، پاپریکا، پودر سیر و غیره آن را طعم دار کنید. اکنون پودر سوخاری را هم اضافه کرده و به آرامی تکه های مرغ را داخل آن بغلتانید تا کاملا به پودر سوخاری آغشته شوند.
مرغ ها را نیز روی توری فلزی که قبلا گفتیم قرار دهید. بسته به حجم تکه های مرغ تان زمانی بین 10 تا 20 دقیقه لازم است تا مرغ ها نیز آماده شوند.
اکنون زمان آن است که سیب زمینی سوخاری و مرغ پاپ کورن لذیذتان را در ظرف چیده و با سس مورد نظرتان تزیین کنید و در آخر آن را بر روی میز غذاخوری شام سرو نمایید.